Kulis: İYİ Parti Yönetimi, İmamoğlu ve Yavaş’ın Adaylığına Olumsuz Bakıyor

Kulis: İYİ Parti Yönetimi, İmamoğlu ve Yavaş’ın Adaylığına Olumsuz Bakıyor

ABONE OL
9 Ağustos 2021 11:09
Kulis: İYİ Parti Yönetimi, İmamoğlu ve Yavaş’ın Adaylığına Olumsuz Bakıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, İYİ Parti yönetiminin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adaylığına olumsuz baktığını ileri sürdü.

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın olası seçimde Cumhurbaşkanlığı’na aday gösterilmesine aynı gerekçelerle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi “İYİ Parti yönetiminin de olumsuz baktığını” kulis bilgisini paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Habertürk yayınında, “Büyükşehir belediye başkanları bir dönem daha devam etmeli” sözlerini değerlendirdi.

Acet, benzer bir yaklaşımı bir kulis bilgisi olarak İYİ Parti içinden de aldığını ifade ederek şunları kaydetti:

“Genel Başkan Meral Akşener’in yakın kurmaylarından biri ile bu meseleyi konuştuğumda fark ettim ki, İmamoğlu ve Yavaş’ın adaylığına aynı gerekçelerle İYİ Parti yönetimi de olumsuz bakıyor.

Söylenen şu: ‘Biz belediyeleri kaybetmek istemiyoruz. Onları tercih ettiğimiz andan itibaren belediyeleri vermiş oluyoruz. Seçmen buna tepki gösterir mi? Evet, gösterir. Dolayısıyla onları (Yavaş ve İmamoğlu) yerlerinde tutacağız.’

İYİ Parti içinden aldığım bu nabzı şimdi buraya bu şekilde bırakmış olayım. Bir süre sonra Kılıçdaroğlu’nun yaptığı gibi Meral Hanım da belki bu konudaki değerlendirmelerini daha açıktan yapma kararı alabilir.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.