DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 467514-1,44%
Ankara
21°

AÇIK

Kılıçdaroğlu’ndan “Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Millet İttifakı” Açıklaması
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Kılıçdaroğlu’ndan “Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Millet İttifakı” Açıklaması

Kılıçdaroğlu’ndan “Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Millet İttifakı” Açıklaması

ABONE OL
10 Haziran 2021 00:18
Kılıçdaroğlu’ndan “Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Millet İttifakı” Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsmail Küçükkaya’nın sunduğu FOX TV’de yayımlanan Çalar Saat programında açıklamalarda bulundu.

FOX TV’de İsmai Küçükkaya’nın canlı yayın konuğu olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Küçükkaya’nın güncel ve siyasal gelişmelere ilişkin sorularını yanıtladı.

“DEMOKRATİK BİR SÜREÇ İÇİNDE HAREKET EDİYORUZ”

Kılıçdaroğlu, “Demokratik bir süreç içinde hareket ediyoruz. Biz cumhurbaşkanı adayımızın Millet İttifakı olarak bir araya gelip oturup konuşacağız. Meral Hanım’ın yaptığı bazı açıklamalar var. Bir adayla tek seferde girilmeli, HDP kendi adayını belirlemeli diye.

“Resmi Olarak İttifak 4 Partiden Var Ama Gelecek ve Deva Partisi De Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem İçin Çalışmalarını Yapıyorlar”

Nasıl bir strateji belirlemeliyiz diye oturup konuşacağız. Resmi olarak ittifak 4 partiden var. Gelecek ve DEVA Partisi de güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunuyorlar. Meral Hanım’ın görüşü değerli bir görüş.

Diğer paydaşlarımızla, millet ittifakının diğer aktörleriyle de bir araya gelip oturup konuşacağız. Örneğin Temel Karamollaoğlu ile. Demokrat Parti’nin sayın genel başkanıyla da konuşacağız nasıl bir strateji belirlemeliyiz diye. İttifakta yoklar ama Deva Parti de güçlendirilmiş parlamenter sistemi istiyorlar.
” dedi.

İsmail Küçükkaya’nın “Babacan ittifakta yoklar mı?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Şuan resmi olarak ittifak 4 partiden var ama Gelecek Partisi ve Deva Partisi de güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunuyorlar. Onlarla yaptığımız görüşmelerde onlar da hazırlıklarını yapıyorlar, biz de hazırlıklarımızı yapıyoruz. Sayın Davutoğlu geldiğinde onlar da güçlendirilmiş bir parlamenter sistem için bir çalışma yapmışlardı, verdiler. İyi Parti çalışma yapmıştı. Şimdi de Deva Partisi bir çalışma yapıyor.” cevabını verdi.

DEVA ve Gelecek Partisiyle İttifaka Dair İpuçları

Kılıçdaroğlu, “Bana şu soruyu soruyorlar, ‘iktidara geldiğinizde başörtüyü yasaklayacak mısınız?’ Ben de onlara diyorum ki, Temel Bey’e güvenmiyor musunuz? Temel Bey de orda olacak. Ekonomi konusunda ne olacak? Ali Babacan’a güvenmiyor musunuz? Demokrasiye güvenmiyor musunuz? İyi Parti orada, Gelecek Partisi orada, Demokrat Parti orada. Dolayısıyla hep birlikte Türkiye’ye bir güveni vermek zorundayız.” diyerek ittifakın diğer aktörleriyle ilgili ipuçları verdi.

Akşener de “Muhtemelen Bir İşbirliği Olacak Gibi Gözüküyor” Demişti

İyi Parti Lideri geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında, Millet İttifakı’nın yeni üyelerine ilişkin açıklamada bulunmuş, “Deva ve Gelecek Partileri var, Saadet Partisi fena gitmiyor. Muhtemelen yarın bir işbirliği olacak gibi gözüküyor. DEVA ve Gelecek Partisi’nden bahsediyorum. Böyle baktığınız zaman Cumhur İttifakı adayının seçilmesi mümkün görünmüyor” demişti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.