DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
STERLIN 18,2262-0.32%
ALTIN 786,210,93
BIST 1.910,411,61%
BITCOIN 6659681,20%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06 35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Karaismailoğlu: “Halkımıza refah taşıyor, Türkiye’yi şaha kaldırıyoruz”

Karaismailoğlu: “Halkımıza refah taşıyor, Türkiye’yi şaha kaldırıyoruz”

ABONE OL
30 Eylül 2021 14:54
Karaismailoğlu: “Halkımıza refah taşıyor, Türkiye’yi şaha kaldırıyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Türkiye’ye çağ atlatan projelerimizle, istihdama, ticarete, ekonomiye destek oluyor; geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz. Lafla peynir gemisi yürütmeye çalışanlara inat; gençlerimize iş, hanelere aş, halkımıza refah taşıyor; Türkiye’yi şaha kaldırıyoruz” dedi.

Karaismailoğlu, Ankara-Akyurt Fuar ve Sanayi Bölgesi-2 Köprülü Kavşakları açılışına katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, ülkemizin dört bir köşesinde, daha güçlü bir geleceğe sahip olmak için projelerimizi milletimizin hizmetine sunuyoruz” diyen Karaismailoğlu, milletten alınan güçle yeni projelerde ilk adımları attıklarını söyledi.

Dev yatırımları tek tek hayata geçirdiklerini belirten Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Ülkemize ve milletimize olan sevgimizi hayata geçirdiğimiz dev eser ve projelerimizle ortaya koyuyoruz. Türkiye, artık yatırımlarını bütçe bulamadığı için yapamadığı dönemleri geride bıraktı. Ülkemiz her alanda büyüyen, birbirinden önemli projeleri hayata geçiren, yaptığı yatırımlarla sadece bölgesinde değil, küresel planda ana oyun kuruculardan biri haline geldi. Türkiye’ye çağ atlatan projelerimizle, istihdama, ticarete, ekonomiye destek oluyor; geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz. Lafla peynir gemisi yürütmeye çalışanlara inat; gençlerimize iş, hanelere aş, halkımıza refah taşıyor; Türkiye’yi şaha kaldırıyoruz. Sizlerin de gördüğü üzere; biz ülkemizin geleceği adına ürettiğimiz projelerimize, karşı çıkmak için hazır bekleyenler ancak heykel yapabiliyor. Biz kimseye kulak asmadan milletimizden aldığımız güçle yıllardır olduğu gibi; yurdun her noktasına, ekonomik canlılığı, üretimi, istihdamı, eğitimi, sağlığı, sosyal ve kültürel gelişmeyi taşıdık, taşımaya da devam edeceğiz.”

“4 bin şantiyede, 700 bin işçi çalışıyor”

Türkiye’nin dört bir yanında, 4 binin üzerinde şantiyede, 700 bin çalışanla gece gündüz, kar kış demeden 7/24 çalışmalara devam ettiklerini vurgulayan Karaismailoğlu, tüm bu projeleri gerçekleştirirken Necip Fazıl Kısakürek’in, “Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım” sözlerini her an akıllarında tuttuklarını belirtti.

“Biz, devler gibi eserler bırakmak, ülkemize silinmez izler nakşetmek, Türkiye’nin ilerlemesine, kalkınmasına, daha fazla huzur ve refaha erişmesine azami katkıyı sağlamak için çalışıyoruz” diyen Karaismailoğlu, bu çalışma prensibiyle de Türkiye’nin yıllardır süren ulaşım altyapısı problemini büyük ölçüde çözdüklerine dikkati çekti.

Son 19 yılda Türkiye’nin ulaşım ve iletişim altyapısına yaklaşık 1 trilyon 200 milyar lira yatırım yaptıklarının altını çizen Karaismailoğlu, bölünmüş yol uzunluğunu 28 bin 339 kilometreye, otoyol uzunluğunu 3 bin 532 kilometreye ulaştırdıklarını, 26 olan aktif havalimanı sayısını 56’ya yükselttiklerini kaydetti.

“Nifak tohumları ekenlere inat hizmet ürettik”

Başkent Ankara’nın da ülke genelinde yapılan ulaşım ve haberleşme yatırımları içinde hak ettiği payı aldığına vurgulayan Karaismailoğlu, “Ancak, AK Parti hükümetleri öncesinde halka hizmet etmek yerine hamaset dolu siyaset yapanlar ülkemizin yerinde saymasına neden oldular. Yol, su, elektrik getireceğiz diye göreve gelenler; sadece ideoloji siyaseti yapıp taş üstüne taş koymadılar. Ancak biz 19 yıl boyunca popülizm yapmadık, hizmet ettik. Nifak tohumları ekenlere inat hizmet ürettik” dedi.

Ankara genelinde 5 milyar 549 milyon lira bedel ile 29 ayrı karayolu projesinin başarılı bir şekilde devam ettiğini belirten Karaismailoğlu, şöyle devam etti:
“Bunlardan biri de şu anda gördüğünüz Ankara-Esenboğa ayrımından Akyurt Polis Meslek Yüksek Okuluna kadar olan 17 kilometrelik alandaki yol genişletme ve kavşak çalışmalarımızdır. Ankara Esenboğa Havalimanı’na yakınlığı ve İç Anadolu’yu Batı Karadeniz’e bağlayan Ankara-Çankırı Yolu üzerindeki konumu bu potansiyelini daha da güçlendirmektedir. Gazi Üniversitesi yerleşkesinin de bulunduğu Akyurt’un, mevcutta bulunan 400 civarında sanayi tesisi ve hayata geçirilmesi planlanan fuar alanı ile önümüzdeki dönemde daha da büyüyeceği aşikardır. Bu nedenle Akyurt’ta bulunan sanayi tesislerinin artan ulaşım ihtiyaçlarının etkin bir şekilde karşılamak için gelişmiş bir ulaşım ağının tesis edilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Proje ile Ankara ile Akyurt Polis Yüksek Okulu Mevkii arasında kalan 2×2 şeritli 17 km’lik bölünmüş yol kesimi, trafiğe 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere 6 şeritli hizmet verecek şekilde yeniliyoruz. Yine proje kapsamında 3 adet farklı seviyeli kavşak ile 4 adet hemzemin kavşak inşa ediyoruz. Yapım çalışmalarının tamamlandığı 4 kilometrelik yol ile Sanayi Bölgesi-2, Fuar Farklı Seviyeli Kavşakları ve bir adet hemzemin kavşağı kapsayan toplam 5,5 kilometrelik kesim hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Akyurt Yolu’nun hem ilçenin hem de bölgenin sosyo-ekonomik gelişimine büyük katkı sağlayacağının altını çizen Karaismailoğlu, “Aynı zamanda proje bittiğinde zamandan 100,5 milyon TL, akaryakıttan 7,8 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 108,3 milyon TL tasarruf edilecek. Karbon salınımı da 3 bin 145 ton azalacak” bilgisini verdi.

Kaynak: AjansBizim

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.