DOLAR 17,9605 0.23%
EURO 18,3118 0.32%
ALTIN 1.031,610,87
BITCOIN 4302923,21%
Ankara
29°

PARÇALI AZ BULUTLU

İYİ Partili Şahiner’den Mültecilere: “Namuslarını Da vatanları Gibi Geride Bıraktılar”
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • İYİ Partili Şahiner’den Mültecilere: “Namuslarını Da vatanları Gibi Geride Bıraktılar”

İYİ Partili Şahiner’den Mültecilere: “Namuslarını Da vatanları Gibi Geride Bıraktılar”

ABONE OL
7 Ağustos 2021 19:38
İYİ Partili Şahiner’den Mültecilere: “Namuslarını Da vatanları Gibi Geride Bıraktılar”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çorum’un Sungurlu ilçesi İYİ Partili Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, ilçede ne Suriyeli ne de Afgan barındırmayacaklarını belirtti. ‘Vatanını bırakıp kaçan da namus olmaz’ diyen Şahiner, ‘Bunlar sözde vatanlarından kaçarlarken namuslarını da vatanları gibi geride bırakarak geldiler” dedi.

Sungurlu belediye başkanı Abdülkadir Şahiner, sığınmacılara ırkçı söylemlerde bulundu. Şahiner, Sungurlu’da ne Afgan ne de Suriyeli bırakmayacağını söyledi.

Belediye olarak geçmişte Sungurlu’ya Suriyeli kabul edilmediği için AKP’lilerin dönemin kaymakamına türlü şikayetler götürdüğünü ifade eden Başkan Şahiner, “Kaymakam da bu şikayetleri dikkate alarak, sürekli hakkımızda soruşturma açtı. O gün de söyledim, şimdide söylüyorum; Bunlar, vatanını ve namusunu bırakıp Türkiye’ye kaçtılar. Vatanı olmayanın namusu da olmaz. Bunların Türkiye’ye hayrı dokunmaz” dedi.

“İŞE YARAMAZ ASALAK ADAMLAR”
Şahiner, “AKP’nin nerede asalak, işe yaramaz adam varsa Türkiye’ye doldurduğunu ifade eden Şahiner, ‘Ne kadar kanun kaçağı varsa Ortadoğu çöplüğünde, Türkiye’ye dolduruldu. Bırakın turizm bölgelerini, sahilleri Ankara’nın göbeğinde elini kolunu sallayarak geziyorlar.

Çok uzağa bakmaya gerek yok. Bakın Alaca ilçemize, bakın Çorum’a, önceleri sokaklarda Suriyeli görüyorduk, şimdi Afganlar türedi. Kendi vatanını, namusunu satan sözde bu istilacıların ne Çorum’a ne de ülkeme hiç bir faydası olmaz. Faydalı adam ülkesinden neden kaçsın. Bunlar kimdir? Dünya çok büyük, buna rağmen neden özellikle Türkiye’ye geliyorlar? Tüm vatandaşlarımızın kafasında bu sorular geziyor” ifadelerini kullandı.

“İSTEYENE EŞANTİYON AFGANLI VEREBİLİRİZ”
Şahiner, Suriyelilerde nüfus planlaması diye bir şey olmadığına değinerek, bunları çok sevenlerin alıp evinde bakmalarını isteyerek, hatta bunların yanına eşantiyon olarak bir Afganlı da belediye olarak kendilerinin verebileceğini söyledi.

Çorum’da önceleri sokaklarda Suriyeli gördüklerini, şimdi ise Afganlıların türediğini bildiren Abdülkadir Şahiner, “Kendi vatanını, namusunu satan sözde bu istilacıların ne Çorum’a ne de ülkeme hiç bir faydası olmaz. Faydalı adam ülkesinden neden kaçsın. Bunlar kimdir? Dünya çok büyük, buna rağmen neden özellikle Türkiye’ye geliyorlar? Tüm vatandaşlarımızın kafasında bu sorular geziyor” dedi.

KAYNAK:CUMHURİYET

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.