DOLAR 13,59780.86%
EURO 15,36160.72%
STERLIN 18,37450.83%
ALTIN 801,930,11
BIST %
BITCOIN 5217827,12%
Ankara
-4°

PARÇALI BULUTLU

18 18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

İYİ Partili Lütfü Türkkan’dan Gece Yarısı Özür Videosu: Milletimizden Özür Diliyorum
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • İYİ Partili Lütfü Türkkan’dan Gece Yarısı Özür Videosu: Milletimizden Özür Diliyorum

İYİ Partili Lütfü Türkkan’dan Gece Yarısı Özür Videosu: Milletimizden Özür Diliyorum

ABONE OL
6 Kasım 2021 09:00
İYİ Partili Lütfü Türkkan’dan Gece Yarısı Özür Videosu: Milletimizden Özür Diliyorum
1

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in , Bingöl ziyareti sırasında şehit yakını olduğunu söyleyen bir kişi, Meral Akşener’in HDP’ye destek verdiğini belirterek tepki gösterdi. Bunun üzerine vatandaşın yanına giden İYİ Partili Lütfü Türkkan, boynuna sarılarak bir süre dinlediği kişiye ağır küfürler etmişti. Türkkan, gecenin ilerleyen saatlerinde yaptığı açıklamada “Milletimizden özür diliyorum” dedi.

Lütfü Türkkan, “Gelinen o sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım, hakaret etmişim, kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç doğru olmayan bana da hiç yakışmayan sözler. Bütün milletimizden özür diliyorum. Bunun da kabulünü rica ediyorum” dedi.

Türkkan’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“Yaşanan talihsiz hadise nedeniyle bu videoyu çekmeye karar verdim. Bingöl’de daha önce sayın Meral Akşener’e sosyal medya aracılığıyla hakaret ve küfür eden bir vatandaş bir takım laflar söylemeye devam etti. Ben de onu o kalabalıktan uzaklaştırmaya çalışırken ciddi küfürlere maruz kaldım. Onların bir kısmı o videoda yoktu. Hatta söyledim yani küfür etme diye bir kaç defa ikaz ettim. Netice itibariyle gelinen o sinir gerginliği o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım.

Hakaret etmişim, kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç doğru olmayan bana da hiç yakışmayan sözler. Burada bütün milletimizden, bir kadın olması hasebiyle sayın genel başkanımız başta olmak üzere bütün kadınlardan, partililerimizden arkadaşlarımdan da özür diliyorum. Doğru bir şey değildi yanlış bir şeydi ama o sinir gerginliği, o atmosferin getirdiği belki de fazla bir heyecan doğru olmayan bana da hiç yakışmayan şu ana kadar doğru bulmadığım yadırgadığım, bu konuda böyle bir hata yapmaya sevk etti. tekrar milletimizden özür diliyorum, bunun da kabulünü rica ediyorum.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.