İşte Selçuk Özdağ’a yapılan silahlı saldırının detayları

İşte Selçuk Özdağ’a yapılan silahlı saldırının detayları

ABONE OL
15 Ocak 2021 14:22
İşte Selçuk Özdağ’a yapılan silahlı saldırının detayları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beş kişinin silahlı ve sopalı saldırısına uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a dair ilk görüntüler de paylaşıldı. Özdağ’ın silah kabzasıyla başından darbe aldığı, yere düştükten sonra da sopalarla darp edildiği bildirildi.

CUMA NAMAZINA GİDERKEN SALDIRIYA UĞRADI

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Özdağ’ın başından yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını belirtti. Saldırıyı gerçekleştirenlerin beş kişi olduğu bilgisini paylaşan Üstün, “Evinden cuma namazına girmek için çıkarken saldırıya uğramış. Takip edildiği anlaşıyor” dedi.

GELECEK PARTİSİ SÖZCÜSÜ’NDEN AÇIKLAMA

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada saldırının 12.15’te meydana geldiğini, Özdağ’ın elinden ve kafasından ciddi şekilde yaralandığını söyledi. Özcan’ın açıklaması şöyle:

Genel Başkan Yardımcımız ve Manisa Eski Milletvekilimiz Sayın. Selçuk Özdağ, bugün Ankara’daki evinin önünde saat 12.15 sularında “sopalı ve silahlı” bir saldırıya uğramıştır. Yaklaşık beş kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Sn. Özdağ elinden ve kafasından ciddi biçimde yaralanmıştır.

Olay anında yanında bulunan şoförü tarafından hızla Memorial Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alınmıştır. Güvenlik görevlilerimizin incelemeleri devam etmektedir. Olayın sorumlularının gecikmeksizin ortaya çıkarılmasını ve yargıya teslim edilmesini bekliyoruz. Söz konusu hadise ile maalesef ülkemizin geldiği noktayı, demokrasi diyen, hukuk diyen, özgürlük diyen hiçbir siyasinin can ve mal güvenliğinin kalmadığını büyük bir üzüntüyle tekrar gördük. Bu saldırı Türk demokrasisine yapılmıştır. Tedavisi devam eden Sn. Genel Başkan Yardımcımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyor ve bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.