DOLAR 13,45220.04%
EURO 15,38670.23%
STERLIN 18,40430.21%
ALTIN 787,400,18
BIST %
BITCOIN 569438-1,78%
Ankara

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06 50

İMSAK'A KALAN SÜRE

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’dan Atatürk Kabartmasının Kaldırılmasına Sert Tepki !
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’dan Atatürk Kabartmasının Kaldırılmasına Sert Tepki !

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’dan Atatürk Kabartmasının Kaldırılmasına Sert Tepki !

ABONE OL
13 Mart 2021 20:42
İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’dan Atatürk Kabartmasının Kaldırılmasına Sert Tepki !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, devlet madalyalarından Atatürk kabartmasının kaldırılması kararına sert tepki geldi.

Ümit Özdağ açıklamasında;

“Her gün suni bir gündemle unutturulmaya çalışan kriz ekonomisi ve siyasi istikrarsızlığın son icadı da Atatürk’ün devlet madalyalarından kaldırılması oldu ve faydasız  partili Cumhurbaşkanlığı sistemi yanlış icraatlar halkasına bir yenisini daha ekledi.
Çözüm süreci bahanesiyle kaldırılan andımızdan sonra Atatürk’ün devlet madalyalarından kabartmasının kaldırılması kararı 15 Aralık 2013’te alınmış, değerli dava arkadaşım Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un Danıştay’a açtığı iptal davası neticesinde de kabartmanın kullanımının devamı kararı verilmişti. Ve bugün alınan yeni bir mahkeme kararıyla Atatürk’ün kabartmasının kaldırılması kararı yeniden alındı.
Her fırsatta Atatürk’ün ve cumhuriyetin kurucularının izini silmek istediğiniz kadar her fırsatta Türklüğün mevcudiyetinin ve varlığını nişanesi olan simgeleri ortadan kaldırmak istediğiniz kadar keşke İskilipli Atıf gibi Türk düşmanlarının da izini silmek isteseniz!
Maalesef 19 yıldır bu ülkeyi yönetiyorsunuz. Yaptığınız hangi icraat Türk gençliğinin ve Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele’yi unutmasına sebep olabildi? Her yıl on binlerce genç atasını ziyaret etmek için Anıtkabir’i doldururken bakalım bu kararı verenlerin kabrini kaç kişi ziyaret edecek?” ifadelerini kullandı.İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'dan Andımızın ve Atatürk Kabartmasının Kaldırılmasına Sert Tepki !

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.