DOLAR 17,9586 0.21%
EURO 18,2758 0.09%
ALTIN 1.023,970,21
BITCOIN 430674-0,90%
Ankara
28°

AÇIK

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden Foto Muhabir Bülent Kılıç Açıklaması

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden Foto Muhabir Bülent Kılıç Açıklaması

ABONE OL
28 Haziran 2021 17:52
İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden Foto Muhabir Bülent Kılıç Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, polis şiddetiyle gözaltına alınan Gazeteci Bülent Kılıç’ın emniyete götürüldükten sonra gazeteci olduğunun anlaşıldığını iddia etti.

İstanbul Taksim’de, LGBT’li grupların düzenlediği yürüyüşü takip ederken polisin boğazına bastırarak ve ters kelepçeyle gözaltına aldığı Agence France Press (AFP) foto muhabiri Bülent Kılıç’la ilgili İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama geldi. Emniyet, Kılıç’ın basın mensubu olduğunu Emniyet Müdürlüğünde işlem yapılırken öğrendiklerini ve serbest bıraktıklarını belirtti.

Emniyetten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“26 Haziran 2021 tarihinde LGBT’li gruplarca İstiklal Caddesi ve Taksim Cumhuriyet Anıtı civarında planlanan yasa dışı gösteri ve yürüyüşle ilgili olarak Beyoğlu Kaymakamlığınca (1) günlük yasaklama kararı alınmıştır. Söz konusu karara uymayarak yürüyüş yapmakta ısrar eden LGBT’li gruplar görevlilerimizce defaatle uyarılmışlardır.

“Ancak; yapılan tüm uyarılara rağmen görevlilere mukavemette bulunarak karşılık veren gruplar arasından (46) şahıs yakalanmış ve haklarında yasal işlem başlatılmıştır.

“Yasadışı gösterinin engellenmesi esnasında mukavemet gösteren grupla birlikte yakalananlar arasında maalesef Basın mensubu Bülent KILIÇ’ın da bulunduğu tespit edilmiştir. Adı geçen basın mensubu; Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğünde işlem yapıldığı sırada, kendisinin basın mensubu olarak görevli olduğu ve ilgili personellerden şikâyetçi olduğunu beyan etmesi üzerine ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır.” (Bianet)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.