DOLAR 13,57320.65%
EURO 15,30830.38%
STERLIN 18,33760.64%
ALTIN 805,180,52
BIST %
BITCOIN 5153884,46%
Ankara
-4°

KAPALI

18 18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Isparta Eğirdir’de Musluklardan Su Yerine Çamur Akıyor!

Isparta Eğirdir’de Musluklardan Su Yerine Çamur Akıyor!

ABONE OL
14 Kasım 2021 08:25
Isparta Eğirdir’de Musluklardan Su Yerine Çamur Akıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde musluklardan su yerine çamur akıyor.

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde musluklardan temiz su akması hayal oldu. Uzun süredir bu sorunu yaşayan vatandaşlar durumu kanıksamış durumda.

Bölgede yaşayan bir vatandaşın TamgaTürk’e verdiği bilgilere göre, ilçe halkı uzun süreli su kesintilerinden ve akan suların kalitesizliğinden yılmış halde. Ancak belediye, vatandaşların yaptığı şikayetleri geçiştirerek cevaplandırıyor.

1 yıldır ilçede yaşadığını belirten vatandaş, ayda en az 3 gün boyunca musluklardan suyun bu şekilde aktığını, kısa bir süre önce bir hafta boyunca musluklardan çamur aktığını belirtti. Bunun yanında halkın durumu kanıksadığını belirten vatandaş, insanların “20 yıldır böyle” diyerek ses çıkarmadığını söyledi.

CİMER’e de başvurduğunu belirten yurttaş, CİMER yetkililerinin ise ilçedeki tüm su altyapısının yenileneceğini, projelendirme için toplantıların başladığını ve belediyenin İller Bankası ise projeyi finanse etmek için görüşme halinde olduğunu söylediklerini aktardı.

Isparta Eğirdir'de Musluklardan Su Yerine Çamur Akıyor!

İlçede Eğirdir Gölü Bulunuyor

Sağlıklı bir suya erişmenin oldukça zor olduğu ilçe, su kaynaklarına sahip olma konusunda Türkiye’nin en şanslı bölgelerinden biri. Türkiye’nin en büyük ikinci tatlı su kaynağı Eğirdir Gölü, ilçede bulunuyor.

Daha önce de Eğirdir Gölü’ne lağım suyu karıştığı iddiası ortaya atılmış, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği mensubu Dr. Erol Kesici, gölde derin deşarj borusu tespit ettiklerini söylemişti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.