DOLAR 13,52030.56%
EURO 15,41440.45%
STERLIN 18,44540.52%
ALTIN 789,270,41
BIST %
BITCOIN 567703-1,20%
Ankara
-1°

HAFİF KAR YAĞIŞLI

13 18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İmamoğlu, AKP ve MHP Oylarıyla Kabul Edilen Tahsis Kararlarını Veto Etti

İmamoğlu, AKP ve MHP Oylarıyla Kabul Edilen Tahsis Kararlarını Veto Etti

ABONE OL
14 Haziran 2021 14:46
İmamoğlu, AKP ve MHP Oylarıyla Kabul Edilen Tahsis Kararlarını Veto Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde kabul edilen, Şile ve Güngören’deki İBB’ye ait parsellerin AKP’li ilçe belediyelerine bedelsiz tahsis edilmesine ilişkin kararlar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde AKP-MHP grubunun oyları ile kabul edilen Şile ve Güngören’deki İBB’ye ait parsellerin AKP’li ilçe belediyeleri bedelsiz tahsis edilmesine ilişkin kararlar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yeniden görüşülmek üzere meclise iade edildi.

İBB Meclisi’nin mayıs ayı oturumları sırasında dikkat çeken iki tahsis kararı alınmıştı. Şile Çavuş Mahallesi’nde 7 bin 535 metrekarelik parsel üzerinde yer alan ek hizmet binası olarak kullanılan Şile Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü binası, AKP’li Şile Belediye Başkanlığı’na bedelsiz olarak devredilmişti. AKP-MHP grubunun oyları ile alınan devir kararına CHP “hayır” oyu kullanmıştı. Güngören Güneştepe Mahallesi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Millet Bahçesi yapılmak üzere yatırım programına alınan TOKİ tarafından proje çalışması yürütülen bölgede kalan, mülkiyeti İBB’ye ait yaklaşık 20 bin metrekarelik alan da 10 yıl süreyle bedelsiz olarak AKP’li Güngören Belediye Başkanlığı’na oy çokluğu ile tahsis edilmişti.

Devredilen parseller üzerinde Aliya İzzet Begoviç Parkı, Spor Parkı ve Güneştepe Spor Sahası ve kültür merkezi bulunuyor.

Oy çokluğu ile alınan iki tahsis kararı, 14 Haziran günü başlayan İBB Meclis oturumlarının gündemine tekrar girdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şile ve Güngören’deki İBB arazilerinin AKP’li ilçe belediyelerine tahsis kararlarını yeniden görüşülmek üzere meclise iade etti. İmamoğlu’nun veto ettiği kararların haziran ayı oturumlarında oya sunularak karara bağlanması bekleniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.