DOLAR 13,40020.7%
EURO 15,23271.04%
STERLIN 17,89971.23%
ALTIN 765,870,62
BIST 1.878,491,14%
BITCOIN 753336-1,17%
Ankara

AÇIK

17 44

AKŞAM'A KALAN SÜRE

İBB Başkanı İmamoğlu Malatya’da: Bir Karakterimiz Var Farkında Değiller, Asla Vazgeçmiyoruz
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • İBB Başkanı İmamoğlu Malatya’da: Bir Karakterimiz Var Farkında Değiller, Asla Vazgeçmiyoruz

İBB Başkanı İmamoğlu Malatya’da: Bir Karakterimiz Var Farkında Değiller, Asla Vazgeçmiyoruz

ABONE OL
17 Haziran 2021 17:02
İBB Başkanı İmamoğlu Malatya’da: Bir Karakterimiz Var Farkında Değiller, Asla Vazgeçmiyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın davetiyle Ağbaba’nın da memleketi olan Malatya’ya gitti.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre, havaalanından itibaren yoğun bir ilgiyle karşılanan İmamoğlu, Battalgazi’deki CHP Malatya İl Başkanlığı önünde kendisini bekleyen Malatyalılara seslendi.

İmamoğlu’na Malatya gezisinde; Ağbaba ile birlikte CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, milletvekilleri Abdurrahman Tutdere, Gürsel Erol, Polat Şaroğlu ile CHP PM üyesi Eren Erdem ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi eşlik etti.

İmamoğlu’na teşekkür eden Ağbaba, “O, İstanbul seçimlerini kazanarak, İstanbul’da Millet İttifakı’nın bayrağını dikerek; sadece İstanbul’a değil, Türkiye’ye umut oldu. Verdiği mesaj açıktı: ‘Türkiye, birden büyüktür. Türkiye, bir kişiden ibaret değildir’ dedi. Şimdi de her türlü baskıya rağmen, boyun eğmeyerek, diz çökmeyerek 16 milyonluk İstanbul’a ayırmadan hizmet ediyor. Seçimlerde verdiği sözü yerine getirip aramızda olan Ekrem İmamoğlu’na Malatyalılar adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Ağbaba’nın ardından konuşan İmamoğlu, alanda toplanan Malatyalıları, “Allah’ına kurban Malatya” sözleriyle selamladı. Yarın Gaziantep’te olacaklarını söyleyen İmamoğlu, “Gaziantep’te, 3 gün Türkiye’nin yerel yönetimler değişimine nasıl imza attığımızı ve nasıl güçlü bir yol yürüyeceğimizi, çok kıymetli Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde konuşacağız” bilgisini paylaştı.

“ASLA VAZGEÇMEYEN KARAKTERİMİZİN FARKINDA DEĞİLLER”

Türkiye’nin makam sahibi insanlardan “ahlak, adalet ve vicdan” beklentisi olduğuna vurgu yapan İmamoğlu, “Halkının önünde saygıyla eğilen, onur duyan kişilikli insanlar talep ediyor. Hukuksuz, adaletsiz zeminlerle ilişki kurmayan, her anını ülkesinin vatandaşına hizmet etmekle geçiren yöneticilere ihtiyacı var. İnsan ayırt etmeyen, inancına, yaşamına etnik kökenine bakmaksızın bu milletin birliği ve beraberliği için sonsuz mücadele eden yöneticilere ihtiyacı var. Bunu istiyor” şeklinde konuştu.

Yola, “En demokrat, halkçı ve özgürlükçü Belediye Başkanı” olma hedefleriyle çıktığını kaydeden İmamoğlu, “Her etnik kökenin insanının karşılık bulduğu bir Belediye Başkanı göreceksiniz. Liyakatle yönetilen bir belediye göreceksiniz. Her gencin umutla yaşadığı bir Belediye Başkanı göreceksiniz. Onun için, bizimle nasıl mücadele ederlerse etsinler; hiç görmüyoruz. İnanın, bize dair yapılan birtakım olumsuzlukların, zihnimizde ve gözümüzde hiçbir kıymeti, değeri yoktur. Başarılı olacağız. Bu başarımızı, Malatya ile paylaşmaya geldik. İyi ki varsınız.

Biz il başkanlığımızı ziyarete geldik. Ama sizler, bizi öyle güzel kucakladınız ki; ne mutlu bana. Sizleri çok seviyorum. Ülkemi çok seviyorum. Ülkemin insanlarını çok seviyorum. Allah, bizi, İstanbul’umuza ve bizim bütün ülkemizin her köşesinde destekleyen vatandaşlarımıza mahçup etmesin. Unutmayın, her şey çok güzel olacak” diye konuştu.

Malatya’da ‘Kanal İstanbul’ Diyaloğu

Esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinleyen İmamoğlu, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini, bu günleri hep beraber aşacaklarını söyledi. Bu sırada İmamoğlu ile bir vatandaş arasında ilginç bir “Kanal İstanbul” diyalogu yaşandı. İmamoğlu, kendisine, “Başkanım, Kanal İstanbul yapılacak mı” sorusunu yönelten vatandaşa, “Yapılmayacak” yanıtını verdi. Bu yanıt üzerine vatandaş, İmamoğlu’na bu kez de “Niye” sorusunu yöneltti. Diyalogun bundan sonrası şöyle devam etti:

İmamoğlu: Kötü bir şey. Doğayı mahveden bir şeydir. İstanbul’u yok eden, suyunu, barajını yok eden bir şey.

Vatandaş: Oradan para alacağız, para…

İmamoğlu: Yok, yok; para mara gelmeyecek. Yalan. Elden para gelmez. Yalan inan ki. Kandırmasınlar seni.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.