DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
STERLIN 18,2262-0.32%
ALTIN 786,210,93
BIST 1.910,411,61%
BITCOIN 647804-17,04%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

12 58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

HDP’den, CHP ve İYİ Parti’ye Tezkere ‘Ricası’

HDP’den, CHP ve İYİ Parti’ye Tezkere ‘Ricası’

ABONE OL
17 Ekim 2021 15:30
HDP’den, CHP ve İYİ Parti’ye Tezkere ‘Ricası’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HDP, CHP ve İyi Parti’den, Meclis’e gelecek tezkerelere hayır demelerini istedi.

HDP, CHP ve İyi Parti’den, Meclis’e gelecek tezkerelere hayır demelerini istedi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Muhalefet partileri tezkere konusunda geçmiş tavırlarından farklı bir tutum almalıdır” diye konuştu.

“Yeni bir yürüyüşe başlama konusunda tezkereler ilk önemli imtihan olacaktır” diyen Sancar, özellikle CHP’nin tavrının farklı olması gerektiğini söyledi.

Sancar, şu ifadeleri kullandı:

“Muhalefet partileri, tezkere konusunda geçmiş tavırlarından farklı bir tutum almalıdır. Tezkerelerin bugüne kadar muhalefet partilerinin desteğiyle geçmiş olması elbette bizim hep eleştirdiğimiz bir konudur. Ben inanıyorum ki muhalefet partileri, özellikle ana muhalefet partisi bu tezkere konusunda geçmiş tavrından farklı bir tutumu gündemine alacaktır, almalıdır. Aksi takdirde bu iktidarın savaş politikalarının Türkiye’de demokratik yeni başlangıç arayışlarını boğmaya yönelik olduğu gerçeğini ıskalamış oluruz.”

Yeni Şafak’ın haberine göre, HDP’nin “sınav” olarak nitelendirdiği tezkereler konusunda Millet İttifakı ortaklarının nasıl bir tavır takınacağı merak konusu oldu.

Öte yandan, Irak ve Suriye tezkerelerinin süresi 30 Ekim’de, Lübnan tezkeresinin süresi 31 Ekim’de, Azerbaycan tezkeresinin süresi ise 17 Kasım’da doluyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının buralardaki görev süresinin uzatılmasını öngören Cumhurbaşkanlığı tezkerelerinin önümüzdeki günlerde Meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.