DOLAR 17,9736 0.13%
EURO 18,2958 0.05%
ALTIN 1.018,020,11
BITCOIN 422204-1,23%
Ankara
26°

AÇIK

Hapis cezası onanan Emin Çölaşan’dan dikkat çeken sözler!

Hapis cezası onanan Emin Çölaşan’dan dikkat çeken sözler!

ABONE OL
17 Ekim 2020 08:10
Hapis cezası onanan Emin Çölaşan’dan dikkat çeken sözler!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstinaf Mahkemesi’nin 3 yıl 6 ay hapis cezasını onadığı Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, bugünkü yazısında hakkında verilen cezayla ilgili görüşlerine yer verdi. Çölaşan, “Aradan yıllar geçecek ve birileri bizlerden özür dilemek zorunda kalacak” dedi.

Karara ilişkin bir yazı kaleme alan Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan “Bugüne kadar FETÖ dahil hiçbir örgütle ve karanlık işle uzaktan yakından ilgim olmamıştır” dedi. Çölaşan ayrıca, “Aradan yıllar geçecek ve birileri bizlerden özür dilemek zorunda kalacak” ifadelerini kullandı.
Çölaşan, “Bizim yerimiz bu topraklar” başlıklı yazısında şunları kaydetti:
“Ben bu toprakların insanıyım. 43 yıllık gazeteciyim. Eğer yılacak ve korkacak olsaydım bütün iktidarların dümen suyuna girip paçayı çoktan kurtarmış olurdum. Demirden korkan trene binmez! Bazıları gibi güçlülere ve egemenlere sığınmak ve onlardan medet ummak benim ne hamurumda var, ne de genlerimde. Bundan sonra da olmayacak.
Bu davada bana koyan ve inciten, mahkeme kararında ismimin yasadışı bir örgütle birlikte anılmasıdır. Aradan yıllar geçecek ve birileri bizlerden özür dilemek zorunda kalacak.”

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.