DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
STERLIN 18,2262-0.32%
ALTIN 786,210,93
BIST 1.910,411,61%
BITCOIN 6775193,78%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

13 00

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Gelen Tepkilerden Sonra Arkadaş Kızına Verilen Kadro İptal Edildi

Gelen Tepkilerden Sonra Arkadaş Kızına Verilen Kadro İptal Edildi

ABONE OL
15 Ekim 2021 15:24
Gelen Tepkilerden Sonra Arkadaş Kızına Verilen Kadro İptal Edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak alımı yapılan kadrolardan birisinin iptal edildiği açıklandı.

Diyetisyen olmasına rağmen, Cerablus Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü için ilan edilen kadroya alınan Saadet Bekarecioğlu’nun feragat ettiği ileri sürüldü.

Sözcü’den Ahmet Kaya’nın haberine göre; Gaziantep Üniversitesi’nin Suriye’deki fakülte ve yüksek okullarda görevlendirilmek üzere açtığı kadrolardaki bazı özel şartlar nedeniyle ‘Adrese Teslim’ alımlar yapıldığıyla ilgili yayınlanan haberlerden sonra Diyetisyen olmasına rağmen, Cerablus Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü için ilan edilen kadroya alınan Saadet Bekarecioğlu’nun feragat ettiği ileri sürüldü. Bekereciğlu’nun gelen tepkiler nedeniylekadrosunun iptal edildiği iddia edildi.

BABASI REKTÖRÜN ARKADAŞI

Saadet Bekerecioğlu’nun Gaziantep Üniversitesi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’ın yakın arkadaşı olan, daha önce de aynı üniversitede görev yapan, şuanda ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevinde bulunan Mehmet Bekerecioğlu’nun kızı olduğu ortaya çıkmıştı.

REKTÖRE AMCA DİYE HİTAP ETTİĞİ İLERİ SÜRÜLDÜ

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Arif Özaydın’a, ‘Amca’ diye hitap ettiği ileri sürülen Diyetisyen Saadet Bekerecioğlu’nun kadrosunun iptaliyle ilgili olarak üniversitenin resmi sitesinden yapılan açıklamada ise, sözkonusu kişinin gazetelerde çıkan asılsız ve kirli haberler nedeniyle hakkından feragat ettiği ileri sürüldü.

Kaynak:GerçekGündem

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.