DOLAR 16,3466 -0.12%
EURO 17,5915 0.48%
ALTIN 971,64-0,30
BITCOIN 484034-0,36%
Ankara
25°

AÇIK

Fatih Altaylı’dan Merve Akpınar Tepkisi: Milli Eğitim’in Büyük Ayıbı

Fatih Altaylı’dan Merve Akpınar Tepkisi: Milli Eğitim’in Büyük Ayıbı

ABONE OL
8 Temmuz 2021 11:30
Fatih Altaylı’dan Merve Akpınar Tepkisi: Milli Eğitim’in Büyük Ayıbı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 13 yaşındaki sporcu Merve Akpınar’ın bir grup gazeteci ile birlikte gittiği okuluna sokulmadığını söyledi. Altaylı, bunun Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) için büyük bir ayıp olduğunu ifade etti.

Altaylı, “Milli Eğitim’in bir büyük ayıbı” başlıklı yazısında, “Dün Merve bir grup gazeteci ile okuluna gitti. Kendisine söz verilen yardımları okuluna yönlendirmek, okuduğu İmam Hatip Ortaokulu’na spor tesisleri kazandırabilmek umudu içindeydi. Ve ne oldu biliyor musunuz! Merve okuluna sokulmadı. Çünkü okulun bağlı olduğu Haliliye Milli Eğitim Müdürlüğü böyle bir talimat vermişti” dedi.

“Yurt içinden ve yurt dışından epey bir destekleyen oldu, yaşadığı sıkıntıları aşması için elinden geleni yapma sözü verdi kızın azmine hayran olanlar. Genç sporcu hem kızlara yönelik toplumsal baskıdan, hem de spor konusunda okulundaki fiziksel yetersizlikten söz etti” ifadesini kullanan Altaylı, yazısına şöyle devam etti:

“Ve dün Merve bir grup gazeteci ile okuluna gitti. Kendisine söz verilen yardımları okuluna yönlendirmek, okuduğu İmam Hatip Ortaokulu’na spor tesisleri kazandırabilmek umudu içindeydi.

Ve ne oldu biliyor musunuz! Merve okuluna sokulmadı. Çünkü okulun bağlı olduğu Haliliye Milli Eğitim Müdürlüğü böyle bir talimat vermişti.

Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili pek çok suçlama, pek çok eleştiri var. Pandemi dönemi kararsızlıklarını, aksaklıklarını bir tarafa bıraksak bile Kuran Kursları ile ilgili Bakanlığın bilgisizliği ve sorumsuzluğu son derece tartışmalı konular. Ama Merve’nin okuluna alınmaması da en az onlar kadar vahim bir durum. Ve bir Bakanlık için büyük ayıp.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.