DOLAR 17,1563 1.05%
EURO 17,6224 0.83%
ALTIN 973,431,12
BITCOIN 3454890,66%
Ankara
23°

AÇIK

Fatih Altaylı’dan kendisini yalanlayan Ali Erbaş’a sert yanıt: Beyefendi zırhlı Mercedes’ten aşağısına binmeyi ‘caiz’ bulmadığı için olsa gerek…
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Fatih Altaylı’dan kendisini yalanlayan Ali Erbaş’a sert yanıt: Beyefendi zırhlı Mercedes’ten aşağısına binmeyi ‘caiz’ bulmadığı için olsa gerek…

Fatih Altaylı’dan kendisini yalanlayan Ali Erbaş’a sert yanıt: Beyefendi zırhlı Mercedes’ten aşağısına binmeyi ‘caiz’ bulmadığı için olsa gerek…

ABONE OL
9 Eylül 2020 08:43
Fatih Altaylı’dan kendisini yalanlayan Ali Erbaş’a sert yanıt: Beyefendi zırhlı Mercedes’ten aşağısına binmeyi ‘caiz’ bulmadığı için olsa gerek…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, ‘Yabancı derken!’ başlıklı köşe yazısındaki ifadelerinden ötürü dava açmaya hazırlanan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a verdiği yanıtta, “Hac organizasyonu için bulunduğunuz Mekke’den ‘Milli parayı kullanın’ çağrısı yaptığınız haberi Hürriyet gazetesinde yer aldı. Yani böyle bir çağrınız var” dedi.

Altaylı yazısında Ali Erbaş’ın “Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun” sözlerini söylediği aktarmıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı ise söz konusu ifadelerin Ali Erbaş’a ait olmadığını belirtmiş ve Altaylı hakkında hukuki yollara başvuracağını açıklamıştı.

Fatih Altaylı bugünkü yazısında, “Beyefendi zırhlı Mercedes’ten aşağısına binmeyi ‘caiz’ bulmadığı için olsa gerek alınmış ve dün akşam saatlerinde bana yönelik bir ‘yalanlama’ yaptırdı” ifadelerini kullandı.

“Ben yazıma kaynak olarak önceki gün çok okunan internet sitelerinde yer alan bu haberi kullandım” diyen Altaylı, “Diyanet İşler Başkanı Ali Erbaş bu haberi gün boyu yalanlamadı. Daha sonra da yalanlamadı. Ne zaman ki, ben bu haberden yola çıkarak bir yazı yazdım. Erbaş beni yalanladı ve ‘Ben böyle bir şey demedim’ demeye getirdi.”

Fatih Altaylı’nın Habertürk’te yayımlanan “Hürriyet yazdı Sayın Erbaş, o da mı yalandı!” başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Mercedesperver Bürokratlar Cemiyeti Başkanlığına aday göstermeyi düşündüğüm DİB Ali Erbaş Beyefendi, dünkü yazım üzerine bir yalanlama yaptı.

Ben yazımda medyada yer alan “Yabancı para yabancı dinler gibidir uzak durun” sözlerinden yola çıkarak Ali Erbaş Beyefendiye “Yabancı otomobillerden de uzak durmak gerekmez mi?” diye sormuştum.

Öyle ya yabancı otomobili satın almak için hele hele Mercedes gibi lüks bir markanın en üst modeli ise bayağı bayağı bir yabancı para ödemek gerekiyordu.

Bu para da Almanlara gidiyordu haliyle.

Beyefendi zırhlı Mercedes’ten aşağısına binmeyi “caiz” bulmadığı için olsa gerek alınmış ve dün akşam saatlerinde bana yönelik bir “yalanlama” yaptırdı.

Özetle diyor ki, “Fatih Altaylı, doğru olmayan bir sosyal medya hesabına inanarak böyle bir yazı yazmış. Benim böyle bir cümlem yok. Dava açacağım.”

Eğlenceli bir durum.

Doğru ben yazıma kaynak olarak önceki gün çok okunan internet sitelerinde yer alan bu haberi kullandım.

Diyanet İşler Başkanı Ali Erbaş bu haberi gün boyu yalanlamadı. Daha sonra da yalanlamadı.

Ne zaman ki, ben bu haberden yola çıkarak bir yazı yazdım.

Erbaş beni yalanladı ve “Ben böyle bir şey demedim” demeye getirdi.

Bakınız Sayın Erbaş, benim alıntı yaptığım haber doğru olmasa bile siz böyle bir şey dediniz.

Bunu Hürriyet gazetesi yazdı.

Hac organizasyonu için bulunduğunuz Mekke’den “Milli parayı kullanın” çağrısı yaptığınız haberi Hürriyet gazetesinde yer aldı.

Yani böyle bir çağrınız var.

“Ben onu daha önce yapmıştım” dersiniz, ben de size “Peki şimdi yabancı para kullanabilir miyiz?” diye sorarım.

Ne de olsa sıklıkla fikir değiştirdiğiniz efkar-ı umumiye’nin malumu.

Geçmişte “dinlerarası diyalogcu” idiniz.

Muhtemelen şimdi ondan vazgeçmişsinizdir.

Muhtemeldir ki, yerli paradan da vazgeçmiş olabilirsiniz!”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.