DOLAR 17,1279 0.85%
EURO 17,5727 0.53%
ALTIN 970,950,86
BITCOIN 341197-0,59%
Ankara
23°

AÇIK

Fatih Altaylı: Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu şey CHP’yi CHAKP yapmak ya da AKP2.0’a dönüşmek değildir
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Fatih Altaylı: Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu şey CHP’yi CHAKP yapmak ya da AKP2.0’a dönüşmek değildir

Fatih Altaylı: Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu şey CHP’yi CHAKP yapmak ya da AKP2.0’a dönüşmek değildir

ABONE OL
17 Kasım 2021 12:10
Fatih Altaylı: Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu şey CHP’yi CHAKP yapmak ya da AKP2.0’a dönüşmek değildir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, CHP’nin ‘helalleşme’ çıkışını değerlendirdi. Altaylı, “Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu şey CHP’yi CHAKP yapmak ya da AKP2.0’a dönüşmek değildir” dedi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, siyaset gündeminin en sıcak iki gündeminin yüzde 50+1 ve CHP liderinin helalleşme çağrısı olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“AK Partililer tarafından tartışmaya açılan ve AK Parti’de uzun süredir rahatsızlık yaratan 50 artı 1 konusu bana göre kapandı. Türkiye siyasetinin bugün tartışmasız en güçlü adamı haline gelen Devlet Bahçeli bildik üslubu ile tartışmayı bitirdi. Bahçeli’nin manasız ve tehlikeli bir tartışma olarak nitelemesi 50 artı 1 meselesini kapatmıştır” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündem belirleme konusunda uzun süredir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne geçtiğini savunan Altaylı, “CHP Genel Başkanı’nın “Helalleşme” önerisinin en sıkı şakşakçıları ve ilk ağızdan destekçileri “Liberal tayfa” oldu. Sayıları az, gürültüleri çok olan ve hep birlikte bağırma becerisine sahip bu “Fon çocukları” Kılıçdaroğlu’nun helalleşme önerisini çok doğru buldular ve alkışlıyorlar.

Kılıçdaroğlu’na “Helal” diyen bu grubun, geçmişin “Yetmez ama evet”çileri olduğunu da unutmamak lazım. Hala helalleşme meselesinde ne olduğunu anlamaya çalışan ama destekçilerine bakınca şüphe duyan biri olarak Kemal Bey’e şunu hatırlatmak isterim.

Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu şey CHP’yi CHAKP yapmak ya da AKP2.0’a dönüşmek değildir. Bavuldan çıkanları alkışlayanlarla aynı safta buluşmak hiç değildir. AK Parti’ye ve liderine bir seçim daha kazandırma gayreti içinde iseniz o başka tabii…”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.