DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
STERLIN 18,27130.23%
ALTIN 792,100,29
BIST %
BITCOIN 4802730,04%
Ankara
-2°

HAFİF KAR YAĞIŞLI

15 50

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Fahrettin Altun: Sözde Yardım Kampanyası Devletimizi Aciz Göstermek İçin Başlatılmıştır
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Fahrettin Altun: Sözde Yardım Kampanyası Devletimizi Aciz Göstermek İçin Başlatılmıştır

Fahrettin Altun: Sözde Yardım Kampanyası Devletimizi Aciz Göstermek İçin Başlatılmıştır

ABONE OL
2 Ağustos 2021 11:00
Fahrettin Altun: Sözde Yardım Kampanyası Devletimizi Aciz Göstermek İçin Başlatılmıştır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal medyada başlayan “Help Turkey” etiketiyle ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, yardım kampanyasını hedef aldı. Altun, “Türkiyemiz güçlüdür” dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, hâlâ süren yangınlarla ilgili olarak, dün akşam saatlerinde sosyal medyada açılan ve 2,44 milyon tweet atılan “Help Turkey” (Türkiye’ye yardım et) etiketiyle ilgili açıklamada bulundu. Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yardım kampanyasının Türkiye’yi aciz göstermeyi amaçladığını öne sürdü.

Fahrettin Altun, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizi etkisi altına alan orman yangınlarıyla devletimizin tüm imkanları seferber edilerek mücadelemiz devam etmektedir. 35 ilimizde 129 yangının 122’si kontrol altına alınmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurt dışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet- millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. Devletimiz dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz.”

Sosyal iletişim platformlarında, anlık mesajlaşma gruplarında ve forumlarda yayılan bilgilerin büyük çoğunluğunun yalan haber olduğunu öne süren Altun, “Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim” diye belirtti.

Altun’un paylaşımının ardından sosyal medya kullanıcıları tarafından “#WeDontNeedHelp” (Yardıma ihtiyacımız yok) etiketiyle paylaşımlar yapıldığı görüldü. Bot hesap desteğine rağmen buu paylaşımlar ise 30 bini bulabildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.