DOLAR 13,2371-3.24%
EURO 15,0266-3.32%
STERLIN 17,6437-3.17%
ALTIN 764,23-1,84
BIST 1.857,402,64%
BITCOIN 7755110,10%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

02 00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Erdoğan: Sen anasın da, Yasin’in (Börü) anası ana değil mi? Yargı ne diyorsa o, çıkaramayacaksınız
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Erdoğan: Sen anasın da, Yasin’in (Börü) anası ana değil mi? Yargı ne diyorsa o, çıkaramayacaksınız

Erdoğan: Sen anasın da, Yasin’in (Börü) anası ana değil mi? Yargı ne diyorsa o, çıkaramayacaksınız

ABONE OL
23 Ekim 2021 18:02
Erdoğan: Sen anasın da, Yasin’in (Börü) anası ana değil mi? Yargı ne diyorsa o, çıkaramayacaksınız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi:

“Bir an önce istenmeyen adam ilan edilmesini halledeceksiniz” dedim.

ABD, Fransa, Almanya, Hollanda, İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka, Kanada ve Yeni Zelanda büyükelçileri, Osman Kavala’nın derhal serbest bırakılması çağrısında bulunmuştu.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, iş insanı Osman Kavala’nın “derhal serbest bırakılması” için çağrıda bulunan, aralarında ABD, Fransa ve Almanya’nın da olduğu 10 ülkenin büyükelçileri hakkında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğol’na “10 büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmesi” talimatı verdiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kavala dediğin Soros’un Türkiye şubesi. 10 büyükelçi onun için Dışişleri Bakanlığı’na geliyor. Bu ne terbiyesizliktir ya? Siz burayı ne zannediyorsunuz? Burası Türkiye, Türkiye! Burada kalkıp da Dışişleri’ne gelip talimat verme gibi bir yola giremezsiniz. Gerekli talimatı ben de Dışişleri Bakanımıza verdim. ‘Bu 10 tane büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmelerini hemen halledeceksiniz’ dedim. Zira, bunlar Türkiye’yi tanıyacaklar, anlayacaklar, bilecekler. Türkiye’yi bilmedikleri, anlamadıkları gün burayı terk edecekler” diye konuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve 5 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı da hedef alan Erdoğan, “Sırf bizi engellemek için terör örgütleriyle birlikte de yan yürürler, darbecilerin yanında da dururlar. Bunlar terörist Selo ile beraber oldular. Bunlarda ar yok. Bunlar Yasin. Börü’yü öldüren Selo değil miydi, oradaki vatandaşları sokağa döken Selo değil miydi? Kalktılar, onu içeriden nasıl çıkarırız bunun gayreti içindeler. Yargı ne diyorsa o! Çıkaramayacaksınız” diye konuştu.

Erdoğan,”Bay Kemal bunlarla beraber değil mi? Bay Kemal, Selo aşağı Selo yukarı diyor. Çünkü beraber yatıp kalkıyorlar, beraber yürüyorlar. Bay Kemal, bizi iyi tanı. Biz senin oturup kalktığın yerde değil, milletimizle oturur milletimizle kalkarız” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın geçen haftalarda televizyon programına konuk olduğunu hatırlatarak, “Sen anasın da, Yasin’in (Börü) anası ana değil mi?” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.