DOLAR 17,9305 0.09%
EURO 18,2978 0.18%
ALTIN 1.022,59-0,02
BITCOIN 4183141,42%
Ankara
25°

PARÇALI AZ BULUTLU

Erdoğan’dan Boğaziçi protestolarına sert tepki: Demokrasi, fikir özgürlüğüyle uzaktan yakından ilgisi yok
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Erdoğan’dan Boğaziçi protestolarına sert tepki: Demokrasi, fikir özgürlüğüyle uzaktan yakından ilgisi yok

Erdoğan’dan Boğaziçi protestolarına sert tepki: Demokrasi, fikir özgürlüğüyle uzaktan yakından ilgisi yok

ABONE OL
9 Ocak 2021 14:46
Erdoğan’dan Boğaziçi protestolarına sert tepki: Demokrasi, fikir özgürlüğüyle uzaktan yakından ilgisi yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlere ilişkin “Terörle bağlantılı eylemin demokrasi, fikir özgürlüğüyle uzaktan yakından ilgisi yok” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Diyarbakır-Ergani-Elazığ Yolu Devegeçidi Köprüsü ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan satır başları:

“Rutin bir atamayı üniversitelerimizi karıştırmak için fırsata çevirenleri hep birlikte takip ediyoruz. Terör örgütü iltisaklı kişilerin en ön safta yer aldığı bu tür eylemlerin demokrasiyle hak arayışıyla fikir ve ifade özgürlüğüyle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Son dönemde Avrupa ve Amerika’da yaşanan pek çok hadise ülkemize karşı sergilenen çifte standardı gün yüzüne çıkarmıştır. Terörün imasına bile tahammül göstermeyenler yıllarca bizim mücadelemizi engellemeye çalışmışlardır. ABD’de son günlerde yaşanan hadiselerde benzer tepkilere neden oldu.

Sosyal medya mecralarını hukuki bir zemine oturtma çabamıza karşı çıkanlar, en ilkel sansürcülük örneklerine imza atmaya başladılar.

İnsanlığın tamamını kucaklayacak köken, renk, inanç, kültür gibi ayrımların üstüne çıkacak adil, hakkaniyete dayalı ve sürdürülebilir yeni ortak değerlere daha çok ihtiyaç duyulacaktır. Salgınla birlikte yeniden yapılanması kaçınılmaz hale gelen küresel siyasi ve ekonomik düzenin bu çerçevede şekillenmesini ümit ediyoruz.

Türkiye’yi demokrasiyi işletememekle hak ve özgürlükleri kısıtlamakla suçlayanların karşılaştıkları ilk tehditte nasıl çok ağır tedbirleri hayata geçirdiklerini ibretle takip ediyoruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.