DOLAR 13,47281.23%
EURO 15,31551.58%
STERLIN 17,98691.74%
ALTIN 769,151,05
BIST 1.877,921,11%
BITCOIN 760186-0,26%
Ankara

AÇIK

17 44

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer: Polis İntiharlarının Sebebi Mobbing Ve Baskı
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer: Polis İntiharlarının Sebebi Mobbing Ve Baskı

Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer: Polis İntiharlarının Sebebi Mobbing Ve Baskı

ABONE OL
20 Haziran 2021 11:45
Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer: Polis İntiharlarının Sebebi Mobbing Ve Baskı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer son dönemde artan polis intiharlarına ilişkin olarak, “Eskiden de intiharlar vardı, teknoloji sayesinde saklanamıyor. Polisler üzerinde mobbing ve baskı var.” dedi. Mobbingin emniyet içinde yaygın olduğunu söyleyen Sezer, Meclis’te bir araştırma komisyonu kurulmasını istediklerini aktardı.

BirGün gazetesinden İsmail Arı’nın haberine göre, “İntiharların duyulmasını teknolojinin ilerlemesine bağlıyorum” diyen Sezer, “Daha önceki yıllarda da bu civarda meslektaşımız intihar ediyordu. Ancak duyulmuyordu. Ekonomik sıkıntısı olduğunu tespit ettiklerimizin önlemlerini almamız lazım. Ailevi sorunları vardı diyorsun. Kendi polisinin ailevi sorunlarını çözmede çaba harcamadın hukuki yollara başvurmadın. Neden çözüm sunulmuyor. Madem sorunları biliyordun neden bir gün öncesi çözmedin?” değerlendirmesini yaptı.

Sezer şu ifadeleri kullandı:

“Dolan bardağın son damlasıdır. Bu bardağı ne doldurdu diye bakmanız lazım. Bu bardağı yoğun mesai, adaletsiz çalışma ortamı, baskı ve mobbing dolduruyor. Meclis’te bir araştırma komisyonu kurulmasını istiyoruz. Bir günde üç kişi intihar edebiliyor. Bunların tamamına psikolojik sorun dersen bu teşkilatın tamamen değiştirilmesi lazım. Psikolojik sorun dersen akla mantığa uygun değil. Bunun başka bir sebebi var. Bu da demek ki yılgınlık mobbing gibi şeyler oluyor. Biz bunları biliyoruz. Düşünüyorsun ve diyorsun ki; ne olmuş olabilir? Bir insan birlikte çalıştığı insana bu kadar tepkili. Ne olmuşu biz biliyoruz. Bunu söyleyince de iftiracı yalancı oluyoruz. Teşkilatın birliğimi bozmak isteyenler oluyoruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.