DOLAR 17,0166 0.23%
EURO 17,5220 -0.01%
ALTIN 968,020,56
BITCOIN 3454210,91%
Ankara
25°

AÇIK

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden “sansür” genelgesi

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden “sansür” genelgesi

ABONE OL
30 Nisan 2021 16:09
Emniyet Genel Müdürlüğü’nden “sansür” genelgesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün “sansür” genelgesi paylaşıldı. Söz konusu belgeye göre, “emniyet personeli görevini yaparken eylemin veya durumun niteliğine göre ses ve görüntü kaydı alanlar engellenecek, haklarında yasal işlem yapılacak.”

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yayımladığı bir genelgede, eylemlerde cep telefonu ile ses ve görüntü alan kişilerin engelleneceği ve haklarında yasal işlem yapılacağı belirtiliyor. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın imzasıyla yayınlanan genelgede, görevli polislerin ve sivillerin ses ve görüntü kayıtlarının sosyal medyada paylaşılmasının, “özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği”, ses ve görüntü almanın da görevi yapmayı engellediği ifade ediliyor.

Genelgede, “Personelimizin görevini ifa ederken bu tür ses ve görüntü alınmasına tevessül edecek davranışlara fırsat vermemeleri, eylemin veya durumun niteliğine göre kayıt yapan kişileri engellemeleri, kanuni şartlar oluştuğunda adli işlem yapmaları gerektiği hususlarında tüm personelimizin bilgilendirilmesi” ifadelerine yer verildi

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yasa dışı “sansür” genelgesi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.