DOLAR 16,9797 0.89%
EURO 17,4984 -0.27%
ALTIN 983,920,64
BITCOIN 3352772,49%
Ankara
22°

AÇIK

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, Sedat Peker’in Yeldana Kaharman İddialarına Yanıt
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, Sedat Peker’in Yeldana Kaharman İddialarına Yanıt

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, Sedat Peker’in Yeldana Kaharman İddialarına Yanıt

ABONE OL
8 Mayıs 2021 15:05
Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, Sedat Peker’in Yeldana Kaharman İddialarına Yanıt
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Kazakistan uyruklu Yeldana Kaharman ile ilgili açıklamada bulundu.

Elazığ’da yerel televizyon kanalında sunuculuk yapan, Kazakistan uyruklu Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Yeldana Kaharman, 28 Mart 2019’da oturduğu evde ölü bulunmuştu. Kaharman’ın AKP Elazığ Milletvekili ve Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar tarafından öldürüldüğü öne sürülmüştü.

SEDAT PEKER İLE YENİDEN GÜNDEME GELDİ

Sedat Peker, sosyal medyadan konuya ilişkin paylaştığı videoda, Kaharman’ın ölümüyle ilgili iddialarda bulunmuştu. Peker, Yeldana Kaharman’ın jandarmaya giderek şikayetçi olduğu ve daha sonrasında da ölü bulunduğunu iddia etmişti.

Peker açıklamasında, “Tolga Ağar’ın bir kız arkadaşı var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikayet ediyor. Daha sonra kızı helikopterle aldırıyorlar. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipcağız öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor” demişti.

Yaşanan sürecin ardından Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Yeldana Kaharman’ın intihar sonucu boğularak öldüğü ve kimsenin intiharda etkisinin bulunmadığının saptandığı söylendi.
Açıklamada, “Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında yapılan olay yeri incelemesi, ölü muayene ve otopsi işlemi ve dinlenen tanık beyanları sonucunda müteveffanın asıya bağlı gelişen asfiksi sebebiyle vefat ettiği, müteveffayı intihara azmettiren, teşvik eden, intihar kararını kuvvetlendiren veya intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kimsenin bulunmadığı tespit edilerek 16 Ekim 2019 tarihinde kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği anlaşılmıştır.” denildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.