DOLAR 13,63920.32%
EURO 15,30460.05%
STERLIN 18,33240.06%
ALTIN 793,69-0,10
BIST %
BITCOIN 493598-1,81%
Ankara
-9°

PARÇALI AZ BULUTLU

13 21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

El Bab’da Dağıtılan MEB Kitabı Yakıldı!

El Bab’da Dağıtılan MEB Kitabı Yakıldı!

ABONE OL
27 Kasım 2021 15:16
El Bab’da Dağıtılan MEB Kitabı Yakıldı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı’nın El Bab’da öğrencilere dağıttığı kitap, toplatılıp yakıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın El Bab’da ilkokul 1. sınıf öğrencilerine dağıttığı “Hz. Peygamberin Siyeri” adlı kitap, Hz. Muhammed ve aile bireylerinin resmedilmesi gerekçesiyle toplatılıp yakıldı.

Kitabı basan İstanbul merkezli “İstişraf”isimli şirket, Suriye halkına özür mektubu” yayınladı. Hatanın bakanlıkla ilgisi olmadığı, tasarımcı tarafından yanlış görsel ilave edildiği savunuldu.

Sözcü’de yer alan habere göre, kitapta, Hz. Muhammed’in Hz. Hatice ile evlenmesi, günümüzün damat ve gelinliği görseli ile resmedildi. Hz. Muhammed’in kızı Fatıma’yı okula göndermesi de okul servis aracıyla anlatıldı. Söz konusu kitaplar, şehir merkezindeki bir caddede yakıldı. Olayın videoları bazı sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

“Gaziantep Valiliği Açıklama Yaptı”

Gaziantep Valiliği, “Suriye Görev Gücü sahasında bir vakfın finansmanıyla bir yayınevi tarafından basılıp dağıtılan din bilgisi eğitim kitabının içeriğinde din eğitimi açısından kabul edilemez konular olduğu tespit edilmiştir. İlgili Yayınevi yaptığı açıklamayla içerikte bir hata ve yanlışlık olduğunu belirterek özür dilemiş olsa da Valiliğimiz tarafından bahse konu olay çok yönlü olarak soruşturulmaktadır” açıklamasında bulundu.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.