DOLAR 17,0463 0.18%
EURO 17,5139 0%
ALTIN 967,260,48
BITCOIN 3440491,26%
Ankara
25°

AÇIK

Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ’taki Yolsuzlukla İlgili konuştu: Kim Bu Uyanık?

Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ’taki Yolsuzlukla İlgili konuştu: Kim Bu Uyanık?

ABONE OL
31 Mayıs 2021 15:17
Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ’taki Yolsuzlukla İlgili konuştu: Kim Bu Uyanık?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni sosyal konut projesi Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KİPTAŞ) Tuzla Meydan Evlerin temel atma töreninde Başakşehir’de KİPTAŞ üzerinden yapılan arsa yolsuzluğunu bir kez daha dile getirdi.

Sözlerine “Beni çok rahatsız eden şeyler var” diyerek başlayan İmamoğlu, “Örnek vermem gerekirse, bugün günlerden pazartesi. Pazartesi günü KİPTAŞ yönetim kurulu kararı alıyor, diyor ki ‘Ben Başakşehir’deki şu arsayı satın alacağım.’ Bir gün sonra bu arsayı, ne hikmetse, bir uyanık 11 milyon dolara alıyor. Cuma günü de KİPTAŞ bu arsayı bu uyanıktan 47 milyon dolara satın alıyor. 28 milyon dolar arada fark” şeklinde konuştu.

“KİM BU UYANIK”

İmamoğlu: “Kim bu uyanık? Onların da kayıtları var. Kim bu yönetim kurulu? Onların da kayıtları var. Burayı alıyor 47 milyon dolara. Belki ufak tefek rakamsal hatalarım olabilir. Proje yapıyoruz 300-400 konutluk. KİPTAŞ’ın önünde de maketi yapılıyor. Böyle kocaman bir maket. Burayı biz yönetimi aldıktan birkaç ay sonra ‘Yeşil alan yaptık’ diye karar alınıyor. Buna derler ki bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.”

Bunun önüne geçilmesi gerektiğini dile getiren İmamoğlu, “Yapılan her yanlış vatandaşa yapılan yanlıştır. Suç duyurusunda bulunduk ama İçişleri Bakanlığı ‘Sen soruşturamazsın’ dedi ve kendisi aldı dosyayı. Dosyalar İçişleri Bakanlığı müfettişlerinde bakalım ne olacak? Merakla bekliyorum.” dedi.

İmamoğlu anlattığı yolsuzluğu ilk olarak Ocak 2021’de gündeme getirmiş, “27 milyon dolar… AK Parti ile bağı olan o şirketin cebine gidiyor. Soruşturma dosyalarımızdan biri bu. Bu soruşturmayı ben açtım, İçişleri Bakanı da geldi bu dosyalarımıza el koydu” şeklinde ifade kullanmıştı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.