DOLAR 16,7422 -0.09%
EURO 17,5167 0.04%
ALTIN 973,94-0,20
BITCOIN 321820-0,30%
Ankara
24°

AÇIK

Ek Ödemelerini Alamayan Sağlık Çalışanları İzmir’de İş Bırakma Kararı Aldı
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Ek Ödemelerini Alamayan Sağlık Çalışanları İzmir’de İş Bırakma Kararı Aldı

Ek Ödemelerini Alamayan Sağlık Çalışanları İzmir’de İş Bırakma Kararı Aldı

ABONE OL
14 Ağustos 2021 22:22
Ek Ödemelerini Alamayan Sağlık Çalışanları İzmir’de İş Bırakma Kararı Aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Resmi Gazete’de yayınlanan ve 1 Temmuz 2021’den itibaren yürürlüğe giren Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’ni protesto eden sağlıkçılar İzmir’de iş bırakma kararı aldı. Yeni yönetmelikle salgın ve deprem gibi durumlarda ek ödeme verilmeyeceğini ve iş güvencelerinin tehlikeye gireceğini öne süren sağlık çalışanları, 16 Ağustos Pazartesi günü İzmir’de tüm merkezlerde iş bırakacak.

Sosyal medyadan yapılan açıklamada, “Toplum sağlığını hiçe sayan, aile hekimleri ve aile çalışanlarını susturan, gelir kaybına neden olan, iş güvencesini tehlikeye sokan, iş yükünü ölçüsüz artıran ceza sözleşmesine karşı 16 Ağustos’ta tüm ASM’lerde iş bırakıyoruz” bilgisi verildi.

ANKA Haber Ajansına konuşan SES İzmir Eş Başkanı Erkan Batmaz, eyleme; Genel Sağlık-İş Sendikası, İzmir Aile Hekimleri Derneği, Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası, İzmir Aile Sağlığı Çalışanları Derneği, Birlik ve Dayanışma Sendikası ile birlikte Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği üyelerinin de destek vereceğini açıkladı.

Ek Ödemelerini Alamayan Sağlık Çalışanları İzmir'de İş Bırakma Kararı Aldı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.