DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 467847-1,38%
Ankara
21°

AÇIK

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na Katıldı
  • Haberiniz.com.tr
  • Dünya
  • Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na Katıldı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na Katıldı

ABONE OL
1 Haziran 2021 17:06
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katıldı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, bugün gerçekleştirilen toplantıda, başta 2021 NATO Liderler Zirvesi’nin hazırlıkları ve zirvede kabul edilmesi planlanan ‘NATO 2030’ kararları olmak üzere Avrupa-Atlantik bölgesinin güvenliğiyle bağlantılı gelişmeler ve NATO’nun gündeminde bulunan diğer konular ele alındığı ifade edildi.

Açıklamada, “Sayın Bakanımız toplantıda, NATO 2030 kararları bağlamında Genel Sekreter Stoltenberg’in çabalarını desteklediğimizi, bu kararların ittifakın ve transatlantik bağların günümüz stratejik ortamında geçerliliğini ortaya koyacağına ve daha da güçlendireceğine inandığımızı kaydetmiştir. Genel Sekreterin NATO’nun Afganistan’ın geleceğine dair rolüne ilişkin görüşlerini desteklediğimizi belirtmiştir” denildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak “Video konferansla düzenlenen #NATO Dışişleri Bakanları Toplantısında bu ay yapılacak NATO Zirvesinin hazırlıklarını ele aldık. İttifakın rolünü güçlendirecek NATO 2030 Kararlarına dair görüşlerimizi vurguladık.” açıklaması yaptı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.