DOLAR 17,9677 0.22%
EURO 18,2914 0.22%
ALTIN 1.020,09-0,16
BITCOIN 417608-2,63%
Ankara
28°

AÇIK

Deniz Zeyrek: “Erdoğan, Süleyman Soylu’yu Sedat Peker Hakkında konuşmaması İçin Uyarmış”
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Deniz Zeyrek: “Erdoğan, Süleyman Soylu’yu Sedat Peker Hakkında konuşmaması İçin Uyarmış”

Deniz Zeyrek: “Erdoğan, Süleyman Soylu’yu Sedat Peker Hakkında konuşmaması İçin Uyarmış”

ABONE OL
5 Haziran 2021 14:27
Deniz Zeyrek: “Erdoğan, Süleyman Soylu’yu Sedat Peker Hakkında konuşmaması İçin Uyarmış”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazeteci Deniz Zeyrek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Sedat Peker konusunda konuşmaması için uyardığını öne sürdü.

Halk TV’de ‘Perdenin Önü Arkası’ programında konuşan Deniz Zeyrek, Bakan Soylu’nun son günlerde sosyal medyadan da herhangi bir açıklama yapmadığına dikkat çekilen programda, “Bence Süleyman Soylu, Sedat Peker ile polemiğe girerek bu tartışmaların çıtasını çok yükseltti. AK Parti’den aldığım bir bilgi; Cumhurbaşkanı, Soylu’yu artık bu konuda ekranlar karşısında konuşmaması için uyarmış. AK Parti’de bu konuşuluyor” iddiasını öne sürdü.

Suç örgütü lideri Sedat Peker kendisinden ‘ayda 10 bin dolar alan siyasetçiyi’ pazar günü yayınlayacağı videosunda açıklayacağını duyurmuştu. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan ve kulis bilgisi paylaşan Deniz Zeyrek şöyle konuştu:

“Biz buradan hep ‘Siz açıklamazsanız Peker açıklayacak’ esprisini yaptık. Ona gidiyor durum. Muhtemelen de çıkıp diyecek ki o siyasetçi, ‘Biz o paraları şöyle bir hayır işinde kullandık. Ben onu kendim almıyordum’ diyecek.”

Süleyman Soylu, Polemiğe Girerek Tartışmaların Çıtasını Yükseltti

“Pazarlık devam ediyor. Biden-Erdoğan görüşmesini Sedat Peker’in açıklamaları mı etkileyecek? Biraz gerçekçi olmak lazım. Nasıl bir sonuç doğuracak ki? Bence Süleyman Soylu, Sedat Peker ile polemiğe girerek bu tartışmaların çıtasını çok yükseltti. Muhtemelen de benim AK Parti’den aldığım bir bilgi; Cumhurbaşkanı, Soylu’yu artık bu konuda ekranlar karşısında konuşmaması için uyarmış. Ak Parti’de bu konuşuluyor.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.