DOLAR 13,5513-0.96%
EURO 15,1222-0.94%
STERLIN 18,1617-0.88%
ALTIN 777,23-1,36
BIST %
BITCOIN 5174482,57%
Ankara
-2°

KAPALI

18 23

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Herkesin Hayat Kalitesi Yükselmiştir!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Herkesin Hayat Kalitesi Yükselmiştir!”

ABONE OL
2 Temmuz 2021 16:37
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Herkesin Hayat Kalitesi Yükselmiştir!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tek bir insan dahi yoktur ki kendisine, hayatını olumlu yönde değiştirecek hizmet getirmemiş olalım. Herkesin hayat kalitesi yükselmiştir.” dedi.

Sakarya’da toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, AK Parti’nin Türkiye’de 19 yıldır yatırım yaptığını dile getirerek, “Onlar istese de istemese de Türkiye istiklali ve istikbalini güvence altına alacak adımları atacaktır. Bay Kemal senin gücün bunu engellemeye yetmez. Yanındakilerin gücü de buna yetmez. Bay Kemal siz illetsiniz” ifadesini kullandı.

“Tek bir insan dahi yoktur ki kendisine, hayatını olumlu yönde değiştirecek hizmet getirmemiş olalım” diyen Erdoğan, “84 milyonu layık olduğu hizmetlere kavuşturmak için çalıştık, çalışıyoruz. Herkesin hayat kalitesi yükselmiştir” şeklinde konuştu.

Erdoğan, CHP’ye yüklenerek “Onlar istese de istemese de Türkiye istiklali ve istikbalini güvence altına alacak adımları atacaktır. Bay Kemal senin gücün bunu engellemeye yetmez. Yanındakilerin gücü de buna yetmez. Bay Kemal siz illetsiniz” dedi.

CHP’nin Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan hizmet ve yatırımların karşısında olduğunu ifade eden Erdoğan, “Kanal İstanbul projesindeki tartışmaları takip ediyorsunuz. Bu tartışmaların aynısı Cumhuriyet tarihi boyunca ülkemize kazandırılan her hizmette yaşanmıştır. GAP’tan Keban Barajı’na, köprülerden, üniversitelere, sanayi tesislerine kadar aklınıza gelecek her yatırımın karşısına ilk defa CHP çıkmıştır” görüşü dile getirdi.

Türkiye’nin yakında yerli aşıyı devreye sokacağını belirten Erdoğan, “Bugün Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri bu aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro bu şekilde para alarak yapıyorlar. Biz aşılarda halkımızdan 1 kuruş almadık” dedi.

Erdoğan, aşı konusunda bedel alınması gerektiği yönünde görüşlerin kendilerine iletildiğini de ifade ederek, “Bize nasihat ettiler, ‘ya böyle de olmaz, belli bir bedel alın’ Biz ‘halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ diyerek yola çıktık” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.