DOLAR 17,0156 0.22%
EURO 17,5182 -0.04%
ALTIN 968,010,56
BITCOIN 3438050,90%
Ankara
25°

AÇIK

CHP’li Gürsel Tekin’den göçlerle ilgili kritik açıklama: Terör olaylarıyla karşılaşabiliriz
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • CHP’li Gürsel Tekin’den göçlerle ilgili kritik açıklama: Terör olaylarıyla karşılaşabiliriz

CHP’li Gürsel Tekin’den göçlerle ilgili kritik açıklama: Terör olaylarıyla karşılaşabiliriz

ABONE OL
28 Kasım 2021 13:17
CHP’li Gürsel Tekin’den göçlerle ilgili kritik açıklama: Terör olaylarıyla karşılaşabiliriz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Türkiye’ye yönelik göç akınıyla ilgili olarak ülkeye giriş yapan bazı tehlikeli gruplar olduğuna dikkat çekerek ‘terör’ uyarısında bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Türkiye’ye yönelik göçmen akınıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Youtube kanalı Arayış TV’de Mehmet Emin Altunses’e konuk olan CHP’li Tekin, ülkeye giriş yapan bazı tehlikeli grupların olduğuna dikkat çekerek “Bunların çok tehlikeli olabileceğinin bilgilerini edindim” dedi.

Gürsel Tekin şunları söyledi:

“-2018-2019 yılında çok büyük bir Afgan göçü var. ‘Aman ha dikkat edin!’ diyen tek siyasetçiyim, şimdi millet konuşuyor. Biri ‘kardeşim sen ne diyorsun? Ne Afgan’ı, nerden çıktı bu?’ demedi.

-Nerden geliyorlar Ortadoğu’dan, Afrika’dan, Asya’dan. Nerede otoriter sistem varsa, nerede hırsız yöneticiler varsa o ülkenin insanları kaçmak zorunda kalıyor.

-Bir gün dünyada barış sağlanır, elbette gidebilirler ama hiç kimse kolay kolay eline kolunu sallayarak gideceğini zannetmiyorum. İstanbul’un çeperlerinde özellikle kontrolsüz göçten kaynaklı ‘büyük sorunlar yaşanır’ dedim. Çünkü iş yok güç yok. Yani önümüzdeki günlerde sıkıntılı, terör olaylarıyla karşılaşabiliriz.

-Sudanlı bir kardeşimizden bilgileri aldım, özellikle son dönemlerde Rusya’nın tacizi ile beraber çeşitli grupların Türkiye ve İstanbul’a geldiğiyle ilgili ve bunların çok tehlikeli olabileceğinin bilgilerini edindim. Mutlaka emniyetin bu konuda bilgileri vardır ama, önümüzdeki süreçte de böyle sıkıntılı bir süreç olabilir, onu da ben burda ben uyarımı yapmış olayım.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.