DOLAR 13,54550.24%
EURO 15,2982-0.07%
STERLIN 18,25560.12%
ALTIN 800,510,02
BIST %
BITCOIN 49628511,41%
Ankara
-6°

PARÇALI BULUTLU

15 55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

CHP’li Belediyeler “Tarım Zirvesi” Düzenleyecek

CHP’li Belediyeler “Tarım Zirvesi” Düzenleyecek

ABONE OL
29 Eylül 2021 16:10
CHP’li Belediyeler “Tarım Zirvesi” Düzenleyecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’li belediyelerin tarıma verdiği desteklerin değerlendirilmesi, kamuoyuna tanıtılması ve bundan sonraki yol haritasının belirlenmesi amacıyla “tarım zirvesi” düzenlenecek.

“CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi” yarın İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi’nde başlıyor. 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek zirvenin sloganı ise, “Tarımsal kalkınmada yeni politikalar, üretici odaklı çözümler” olarak belirlendi.

Zirveye 160 CHP’li belediyenin yanı sıra, 300’ün üzerinde tarım kooperatifi katılacak. Belediyeler ve kooperatiflerin tarımsal ürünleri de fuar alanında kendileri için hazırlanan bölümlerde sergilenecek. Zirvede, belediyelerin tarımsal üretime verdiği katkılar ele alınacak ve partinin önümüzdeki süreçteki tarım programı somut olarak belirlenecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da zirvede bir konuşma yapacak ve partisinin tarım politikasını kamuoyuna açıklayacak.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, üç gün sürecek zirveyle ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Ülkemizin en temel sorunlarından birini tarımsal üretimde yaşıyoruz. Türkiye’yi 19 yıldır yöneten iktidar, yıllar içindeki yanlış politikalarıyla, tarımı da bir sorunlar yumağı haline getirdi. Üretim düşüyor, ekilmeyen tarım araziler çoğalıyor. Bu durum kırsaldaki ekonomik hayatın neredeyse tükenmesine neden oluyor. İktidar ise, çiftçimize hakkı olan desteği vermiyor, yabancı ülkelerden tarım arazileri kiralıyor, yurt dışından tarım ürünü almak için ithalat vergilerini sıfırlıyor.

“Yeni politikalar belirlenecek”

Belediyelerimiz, yerli üreticimize büyük katkılar veriyor. Bu zirvemizde, belediyelerimizin tarıma verdiği destekleri ele alarak kamuoyuna tanıtacak ve bundan sonra atacağımız adımları belirleyeceğiz.

Şimdi yerel yönetimlerde, ardından ise iktidara geldiğimizde tarım için hangi politikaları hayata geçireceğimizi ortaya koyacağız. Belediyelerimiz, ülkemizin içinde bulunduğu her sorunun çözümü için tüm imkânlarıyla mücadele ediyor. İktidarın tüm baskılarına, tüm engelleme girişimlerine rağmen bizim belediyelerimiz, iktidarın veremediği hizmetleri vatandaşlarımızın ayağına götürüyor. Halkımızın desteği ile iktidara geldiğimizde ise üreticilerimizin tüm sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturacağız. Sorunları biliyoruz ve çözüm önerilerimizle hazırız.”

Kaynak: AjansBizim

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.