DOLAR 13,5513-0.96%
EURO 15,1222-0.94%
STERLIN 18,1617-0.88%
ALTIN 777,23-1,36
BIST %
BITCOIN 5172862,87%
Ankara
-2°

KAPALI

18 23

AKŞAM'A KALAN SÜRE

CHP Yönetimi: Tanju Özcan’ın Yabancılar İle İlgili Görüşleri Kendisini Bağlamaktadır
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • CHP Yönetimi: Tanju Özcan’ın Yabancılar İle İlgili Görüşleri Kendisini Bağlamaktadır

CHP Yönetimi: Tanju Özcan’ın Yabancılar İle İlgili Görüşleri Kendisini Bağlamaktadır

ABONE OL
27 Temmuz 2021 16:05
CHP Yönetimi: Tanju Özcan’ın Yabancılar İle İlgili Görüşleri Kendisini Bağlamaktadır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP yöneticisi Seyit Torun, “Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır” dedi. Özcan’la ilgili bir disiplin süreci işletilmeyecek.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yabancı uyruklularla ilgili açıklamalarıyla tepki toplayan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı eleştiren bir yazılı açıklama yaptı. Ancak edinilen bilgiye göre Tanju Özcan ile ilgili bir disiplin süreci işletilmeyecek.

Gazete Duvar’ın haberine göre “Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır” denilen Yazılı açıklama şöyle:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin tutumu, Genel Merkezimiz ile temas kurduğunda kendisine iletilmiştir. Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır. Bolu Belediyesi’nin değerli Meclis Üyelerinin de aksi bir karar almayacağına inanıyoruz.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde iktidara geldiğimizde, ülkemizin gerçek beka sorunu olan sığınmacı sorununu, kimseyi mağdur etmeden çözecek; Suriyeli misafirlerimizi güven içinde ülkelerine uğurlayacağız.

Ancak bu süre zarfında partimizin kırmızı çizgisi, hangi ırktan ve inançtan olursa olsun, hiçbir insanın ayrımcılığa maruz kalmaması, mağdur edilmemesidir.

Cumhuriyet Halk Partisi, tek bir insanın dahi temel yaşam hakkından mahrum bırakılmasını kabul etmez. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.