DOLAR %
EURO %
ALTIN 786,210,93
BIST 1.910,411,61%
BITCOIN 6761511,84%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06 35

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse Kanal İstanbul İhalesine Girmesin, Parasını Vermeyeceğiz
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse Kanal İstanbul İhalesine Girmesin, Parasını Vermeyeceğiz

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse Kanal İstanbul İhalesine Girmesin, Parasını Vermeyeceğiz

ABONE OL
20 Haziran 2021 15:39
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse Kanal İstanbul İhalesine Girmesin, Parasını Vermeyeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanları Çalıştayı için bulunduğu Gaziantep’te ulusal ve yerel basın mensuplarıyla buluştu.

BirGün’ün ANKA’dan aktardığına göre, Kılıçdaroğlu hiçbir şirket Kanal İstanbul ihalesine ‘girmesin’ diyerek, “Parasını vermeyeceğiz. Devletin ihalesini alıp da parasını alamayan yıllardır sürüncemede kalan yatırımlar yok mu? Gidiyorlar mı mahkemeye, hiçbirisi gitmiyor. Vermiyoruz kardeşim. Para yok. Niye para yok? Kardeşim ben üretim yapacağım, fabrika açacağım. Teşvik edeceğim. Özel sektör yatırımı yapacağım. Benim derdim, işsizlik ve yoksullukla mücadele. Ben bir avuç rantiyeye kar sağlayacak insan değilim” dedi.

Erken seçim hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu “Erken seçimi biz iktidara gelmek için değil, bu millet beladan kurtulsun diye istiyoruz. Dün Gaziantep’i gezdim. Buyurun siz esnaf ve gazeteciler olarak bizden daha iyi biliyorsunuz, var olan iktidar sorun çözme kapasitesini kaybetmiş bir iktidardır. Kaybetmenin de ötesinde yeni sorunlar yaratan bir iktidardır. Açık ve net söylemek gerekirse milletin başına bela olan bir iktidar var, bunun değişmesi lazım. Bu tablodan benim bir şey çıkarmama gerek yok, millet görüyor. Bu ülkede 10 milyonu aşkın işsiz varsa, iktidar görev yapmıyor, bir avuç için çalışıyor demektir… İki milyona yakın üniversite mezunu işsiz var. Bu çocukların KYK borcunu ödemeleri için boğazına yapışmışlar” dedi ve ekledi:

“İş ver önce iş ver parasını ödesin. Böylesine temel dramatik sorunlar var. Bu iktidar sorunları çözemez, çünkü Saray kendisini Türkiye’ye kapatmış durumda. Saraydakilerin hepsi çok mutlu. Bir maaş, üç maaş, beş maaş, altı maaş. Her yerden maaş alıyorlar, devleti soyulacak ganimet alanı görüyorlar. İnip de aşağıda, garibanın derdini dinle. Dinleyemez, gidemez, oturamaz, konuşamaz. Yüzü yok konuşmaya.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.