DOLAR 18,0715 0.68%
EURO 18,4572 0.89%
ALTIN 1.018,020,11
BITCOIN 425189-0,46%
Ankara
29°

AÇIK

BBP’den Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu’na büyük vefasızlık
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • BBP’den Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu’na büyük vefasızlık

BBP’den Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu’na büyük vefasızlık

ABONE OL
14 Ekim 2020 12:00
BBP’den Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu’na büyük vefasızlık
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öztürk, bugünkü köşe yazısında BBP’nin genel kurulunun bu hafta sonu yapılacağını hatırlatarak şunları yazdı:

Milletvekilliği yanı sıra  genel başkanlık görevini yürüten Mustafa Destici ile milletvekili adaylığı sürecinde Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Haşim Yanar genel başkanlık için yarışacak. Yanar, Kahramanmaraş-Afşin Nizam-ı Alem Ocakları Başkanlığı, BBP ilçe başkanlığı görevlerinde de bulunmuştu. Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu Sivas delegesi olarak genel kurula katılacak.

“Muhsin Bey’in oğlu Furkan Yazıcıoğlu’nun niçin delege yapılmadığı ise çok ilginç” diyen Saygı Öztürk konuyu BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç’a sorduğunu ve şu yanıtı aldığını aktardı:

Furkan Yazıoğlu, her şeyden önce bizim canımız-ciğerimiz. Muhsin Başkanımızın bize emanetidir. Çankaya ilçemizin kongresi yapılırken telefonla kendisine ulaşılamamış. Arkadaşlar, onun haberi ve onayı olmadan da delege olarak yazmaya cesaret edememişler. İl kongremiz yapılırken de yine benzer sıkıntı yaşanmış. Onlar da kendisine telefonla ulaşamadıkları için genel kurul delegesi olarak adı yazılmamış. Tabii arkadaşların mutlaka kendisine ulaşması gerekirdi. Bu duruma üzüldük. Ama şu aşamada yapacak bir şey yok.

Saygı Öztürk, Yazıcıoğlu ile yaptığı görüşmeyi de aktardı:

Ulaşılamadı diye bir durum yok. Delegeliğim için onay beklenmesi de abes bir durum. Ben bu hareketin içinde doğup, büyüdüm. Duygusal bağım var. Bunun karşılığı böyle olmamalıydı. Delegelikten çok partinin savrulması, bu günlere gelmesi  karşısında daha büyük kırgınlığım, kızgınlığım var.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.