Başkan Akgün’den Üç Ayların başlaması ve Regaip Kandili Mesajı

Başkan Akgün’den Üç Ayların başlaması ve Regaip Kandili Mesajı

ABONE OL
19 Şubat 2021 18:49
Başkan Akgün’den Üç Ayların başlaması ve Regaip Kandili Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Başkanı Metin Akgün’ün mesajı şu şekilde:

13 Şubat itibari idrak ettiğimiz Recep ayı ile, kandiller geçidi olarak adlandırılan Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini içinde barındıran,Rahmet ve Mağfiret İklimiolan üç aylara; küresel tesirini, geçirdiği her mutasyon sonrasında yeni bir pik dalgası yaratarak tesirini artıran salgının (KOVİD) yarattığı ve devam eden sosyal, siyasi, ekonomik tesirlerinin bunalmışlığı altında, “maske-mesafe-temizlik” hassasiyeti dahilinde sessiz sedasız girdik…

İnsanlık belki ilim ve bilim alanlarında dev adımlarla ilerlemesine rağmen, manevi olarak bir çöküntüyü yaşamakta…

Bu manevi yıkımdan kurtulmanın yegâne yolunun, Yüce Yaratıcı’nın rahmet ve mağfiretine sığınmak olduğunun farkındayız.

Bu farkındalık içerisinde, salgın şartlarının olumsuzlukları yanı sıra, hız kesmeyen küresel saldırılara karşı kendimize yetmenin mesuliyetinin de maddi ve manevi ağırlığı altında; “Küresel Eşkıyaların” yönettiği, milli bekamızı tehlikeye düşüren teröre dur demek, uluslararası hukuktan doğan meşru haklarımız dahilinde küresel mesajlar vermeye dönük, devam eden Pençe Kartal-2 Harekatı’nda şehit olan 3 askerimizle küresel piyon olan teröristler tarafından alçakça katledilen, şehit edilen 13 kardeşimizin acısını Regaip Kandili arifesinde yüreğimizde yaşadık.

Şehitlerimizin dağladığı yüreğimizin burukluğu ile idrak ettiğimiz bu mübarek günlerin manevi derinliğinin idrakindeyiz. Regâib gecesiyle başlayan Recep ayı Şaban ve Ramazan ile devam edecek, Miraç ve Berat gecesiyle devam eder. Bin aydan daha hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşacak…

18 Şubat Perşembe gününü Cuma’ya bağlayan gece feyz ve bereketle dolu Regâib gecesidir. Regâib, özlenen, rağbet edilen ve değer verilen demektir.

Regâib gecesi, idrak ettiğimiz üç ayları müjdelerken, Kur’an ayı Ramazan’ın habercisidir. Bu gece, akıp giden hayatımızda asıl kazancın, Cenâb-ı Hakk’a yönelmek, kulluk sözümüzü tutmak olduğunu hatırlatır.

Bu mübarek gece, bizler için açılmış bir fırsat kapısı olup, Rabbimizin rızasını kazanmak için bir fırsat, bir vesiledir…

Dileğimiz odur ki bu idarimiz, yalnızca bu gün ve gecelerle sınırlı kalmayıp, hayatımız boyunca devam etmesi hususuna dikkat çekeriz.

Şehitlerimizin dağladığı yüreğimizin burukluğu ile idrak ettiğimiz mübarek üç ayları, arifesinde bulunduğumuz mübarek gecemizi,  şahsım ve Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu ve üyelerimiz adına tebrik ediyor, coğrafyayı vatan kılma yönünde canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan (c.c.) rahmet diliyorum.

Üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi huzura kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını, Çağdaş Tapınakçı Şövalyelerin oluşturdukları Haçlı İttifakıyla, 2. Cihan harbinin faşist anlayışıyla yeniden arz-ı endam eden Küresel Eşkıyaların, gerek yurt içinde, gerek yurt dışında, dahili ve harici bedhahlarla oluşturdukları koalisyonla, yaşattıkları kaos ortamındaki zulmün son bulmasını, bu mübarek gün, gece ve aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.