DOLAR 13,4280-0.35%
EURO 15,1945-0.54%
STERLIN 18,1290-0.72%
ALTIN 793,43-0,01
BIST %
BITCOIN 454171-5,54%
Ankara
-1°

KAPALI

15 54

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Bakan Özer: “Öğrencilerin Okullara Devam Oranı Yüzde 95’in Üzerinde”

Bakan Özer: “Öğrencilerin Okullara Devam Oranı Yüzde 95’in Üzerinde”

ABONE OL
29 Eylül 2021 14:15
Bakan Özer: “Öğrencilerin Okullara Devam Oranı Yüzde 95’in Üzerinde”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Şu anda temel eğitim ve ortaöğretimde öğrencilerin okullara devam oranı çok yüksek. Türkiye genelinde devam oranı yüzde 95’in üzerinde” dedi.

Özer, Ankara’nın çeşitli ilçelerinden gelen Anadolu lisesi, fen lisesi, imam hatip lisesi, güzel sanatlar lisesi ile mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Görüşmede, “şu anda ana odağımız, okulların yüz yüze eğitime devam etmesi. Bu süreçte dördüncü haftamızı başarılı bir şekilde tamamlamak üzereyiz.  Süreç, planlandığı gibi ilerliyor” diyen Özer, yüz yüze eğitimin yeniden başlaması konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmadığını belirtti.

“Uzun bir aradan sonra yeniden yüz yüze eğitime başlarken istedik ki öğrencilerimizi dinleyelim, bir ihtiyacınız var mı? Yüz yüze eğitimden, Bakanlığın yürüttüğü faaliyetlerden memnun musunuz? Bizden ne gibi beklentileriniz var?” diyerek sözü öğrencilere bırakan Bakan Özer, onların öneri ve isteklerini dinledi.

Çankaya Cumhuriyet Fen Lisesi öğrencisi Esma Aktürk’ün uzun süre devam eden uzaktan eğitim nedeniyle hareketsiz kaldıklarını belirterek, yeni dönemde kültür, sanat ve sportif etkinliklere daha çok yer verilmesini istemesi üzerine Bakan Özer, “Okul ortamlarını çok daha zenginleştireceğiz. Bu bağlamda çocuklarımızın kültür, sanat ve sportif etkinliklere daha aktif katılması için çeşitli programlar yapıyoruz” dedi.

“Önemli olan açık sınıfların varlığını sürdürmesi”

Görüşmenin ardından değerlendirmede bulunan Özer, şunları kaydetti:

“Şu anda temel eğitim ve ortaöğretimde öğrencilerin okullara devam oranı çok yüksek. Türkiye genelinde devam oranı yüzde 95’in üzerinde. Bu, velilerin ve öğrencilerimizin artık önlemleri alarak okula devam etme noktasında bir kaygılarının olmadığını gösteriyor. Bu süreçte en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının oldukça yüksek olması. Süreçte sınıf bazlı bir önlem yaklaşımı yürütüyoruz. Bu kapsamda 850 bin sınıfımız var, vaka nedeniyle zaman zaman bazı sınıflar uzaktan eğitime geçebilir ama önemli olan açık sınıfların varlığını sürdürmesidir. Diğer taraftan 14 gün ara veren sınıflarımız, dijital platformlar üzerinden canlı sınıf uygulaması ile derslerine devam edebiliyor.”

Kaynak: AjansBizim

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.