DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
STERLIN 18,27130.23%
ALTIN 792,100,29
BIST %
BITCOIN 481692-0,23%
Ankara
-2°

HAFİF KAR YAĞIŞLI

18 12

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Bakan Akar’dan Ukrayna-Rusya gerginliği açıklaması

Bakan Akar’dan Ukrayna-Rusya gerginliği açıklaması

ABONE OL
13 Nisan 2021 17:27
Bakan Akar’dan Ukrayna-Rusya gerginliği açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, birlik komutanlarıyla video konferans yoluyla görüştü.

Akar görüşmede yaptığı açıklamalarda Ukrayna-Rusya gerginliğini ele aldı.

Akar, ”Biz her zaman söylediğimiz gibi uluslararası hukuk çerçevesinde toprak bütünlüğüne saygılı bir şekilde, barışçıl yollarla, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginliğin bir an önce bitmesinden yanayız. Bunun için de biz Türkiye olarak iki tarafa da görüşmelerin konuşmaların yapılıp, diyaloğun sağlanıp, bu işin bir an önce barışçıl yöntemlerle çözülmesi konusunda her türlü desteği sağlıyoruz” diye konuştu.

”UKRAYNA, TÜRKİYE’NİN STRATEJİK MÜTTEFİKİ”
Akar, Ukrayna’daki gelişmeleri de yakından takip ettiklerini ve Ukrayna’nın, Türkiye’nin stratejik müttefiki olduğunu söyledi.

Akar, “Onların geleceği ile yakından ilgileniyoruz. Onların güvenliği, barış içinde yaşaması, toprak bütünlüğü konusunda devlet olarak beyanlarımızı yaptık. Kırım’ın işgalini tanımadığımızı söyledik. Oradaki Kırım Tatarlarının mevcudiyeti ile geleceği ile yakından ilgilendiğimizi söyledik. Biz her zaman söylediğimiz gibi uluslararası hukuk çerçevesinde toprak bütünlüğüne saygılı şekilde, barışçıl yollarla Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginliğin bir an önce bitmesinden yanayız. Bunun için de biz Türkiye olarak iki tarafa da görüşmelerin konuşmaların yapılıp, diyaloğun sağlanıp, bu işin bir an önce barışçıl yöntemlerle çözülmesi konusunda her türlü desteği sağlıyoruz” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.