DOLAR 16,7608 0.34%
EURO 17,5073 -0.39%
ALTIN 970,940,12
BITCOIN 3253351,42%
Ankara
20°

PARÇALI BULUTLU

Atatürk’ü Hedef Alan ve Ergenekon Kumpasını Savunan Subay, SADAT’la Harp Okulu Mülakatlarına Girmiş!
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Atatürk’ü Hedef Alan ve Ergenekon Kumpasını Savunan Subay, SADAT’la Harp Okulu Mülakatlarına Girmiş!

Atatürk’ü Hedef Alan ve Ergenekon Kumpasını Savunan Subay, SADAT’la Harp Okulu Mülakatlarına Girmiş!

ABONE OL
14 Ekim 2021 14:03
Atatürk’ü Hedef Alan ve Ergenekon Kumpasını Savunan Subay, SADAT’la Harp Okulu Mülakatlarına Girmiş!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balyoz kumpası mağduru emekli Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan ve Ergenekon kumpasını savunan Mustafa Hacımustafaoğulları’nın SADAT ile beraber subay alım komisyonlarında görev aldığını söyledi.

SADAT’ın Harp Okulu mülakatlarına girdiğinin ortaya çıkmasının yankıları sürerken, Balyoz kumpası mağduru emekli Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, başka bir skandalı açığa çıkardı.

Halk TV’de Şirin Payzın, Barış Terkoğlu ve Emin Çapa’nın sunduğu “Sözüm Var” programına katılan Albay Üçok, SADAT’ın dahil olduğu subay alım komisyonlarının 4 sivil 1 askerden oluştuğunu bildirdi.

Alınan subayların da Genelkurmay Başkanlığı yetkisinde değil Milli Savunma Bakanlığı tarafından orduya dahil edildiğini açıklayan Üçok, SADAT’ın son beş yıl içerisinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin yapılanmasında doğrudan rol aldığını söyledi.

Adaleti Savunanlar Derneği’nin (ASDER) de subay alım komisyonlarında görev aldığını dile getiren Üçok, bu ismin Mustafa Hacımustafaoğulları olduğunu aktardı.

MUSTAFA HACIMUSTAFAOĞULLARI KİMDİR?

28 Şubat sürecinde YAŞ kararıyla TSK’dan ihraç edilen Emekli Binbaşı Mustafa Hacımustafaoğulları’nın genel başkan yardımcılığını yaptığı Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER) 28 Şubat davası döneminde öne çıktı.

Laiklik ve cumhuriyet karşıtı söylemleriyle tanınan Hacımustafaoğulları, “Ergenekon, FETÖ bahanesiyle temize çıkarıldı” sözleriyle de bir dönem gündem olmuştu.

Aynı isim Baran Dergisine verdiği röportajda, “Kemalizm Türkiye’deki en büyük sahtekârlıktır. Türkiye’nin en büyük handikapı kemalist zihniyettir. Milleti kandırmaktan, aldatmaktan, efendilerinin ve kendilerinin şahsî çıkarları için memleketi dahi satmaktan imtina etmeyen, gerektiğinde çeşitli zulümler, darbeler, katliamlar yapmaktan çekinmeyen ve tüm bunları çeşitli kılıflarla meşru göstermeye çalışan bir kafa yapısı bu” demişti.

Hacımustafaoğulları’nın bu sözlerinin devamında, “Kemalizm adına bu millete yapılan dayatmalardan, sahtekarlıklardan, zulümlerden kurtulamadığımız müddetçe Türkiye’nin önü açılmaz” dediği de görülmüştü.

Ordudan Binbaşı olarak emekli olan Mustafa Hacımustafaoğulları’nın rütbesi 28 Şubat davası sonrasında iade kararlarıyla Albaylığa terfi ettirilmişti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.