DOLAR 17,9586 0.21%
EURO 18,2758 0.09%
ALTIN 1.023,970,21
BITCOIN 430674-0,90%
Ankara
28°

AÇIK

Aslı Baykal’dan Uğur Dündar’a Yanıt

Aslı Baykal’dan Uğur Dündar’a Yanıt

ABONE OL
28 Haziran 2021 14:36
Aslı Baykal’dan Uğur Dündar’a Yanıt
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, bir dönem Halk TV’de program yapan Uğur Dündar’ın kendisine yönelik eleştirilerine ilişkin açıklama yaptı.

CHP’nin eski genel başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, Uğur Dündar’ın “Benim için Deniz Baykal 31 Mart seçimi sonrası bitmişti” sözlerine cevap verdi. Bir dönem Halk TV yönetiminde olan Aslı Baykal, “Yayın yönetmeni olmak istediniz, reddedince hakkınızı helal etmez oldunuz” dedi. Baykal ayrıca Dündar’ın masraflarının da kanal tarafından karşılandığını söyledi.

Gazeteci Uğur Dündar, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda “Aslı Baykal, 31 Mart seçim zaferinin yaşandığı gece, sabaha kadar çalıştırdığı emekçileri kullanılmış eşya gibi kapı önüne bıraktığında, hem kızı, hem de Deniz Bey, benim gözümde bitmişti. 7 yıl süreyle markalaşmasına büyük katkıda bulunduğum Halk TV’den bu nedenle ayrılmıştım” demişti.

Deniz Baykal, “Uğur Dündar hakkımda tweet atmış. Beni engellemiş o yüzden hesabından yazamadım, cevabım şudur: Tazminatlarını vererek işçileri işten çıkarmak bir işveren hakkıdır” dedi.

“The Marmara Otel’de yaptığımız görüşmede genel yayın yönetmeni olmak istediniz, reddedince hakkınızı helal etmez oldunuz” ifadesini kullanan Baykal, “Her zaman ‘Tek kuruş almadım’ diyorsunuz, yaptığınız business class uçuş biletlerini kanalımız ödedi; Ege bölgesinde de hatırlarsınız, bazı temsilcileriniz vardı” diye cevap verdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.