DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 320945-0,84%
Ankara
23°

AÇIK

Özdağ, “Soylu Aşağı İnse Dövecektim”

Özdağ, “Soylu Aşağı İnse Dövecektim”

Zafer Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sözcü'den Ruhat Mengi'ye Süleyman Soylu ile aralarında geçen tartışmada İçişleri Bakanlığı'na neden gittiğini açıkladı.

ABONE OL
26 Mayıs 2022 12:41
Özdağ, “Soylu Aşağı İnse Dövecektim”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zafer Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sözcü’den Ruhat Mengi’ye Süleyman Soylu ile aralarında geçen tartışmada İçişleri Bakanlığı’na neden gittiğini açıkladı.

Röportajın diğer bölümünde; Zafer Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sözcü’den Ruhat Mengi’ye SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi ile aralarında geçen konuşmayı paylaştı. Özdağ, Tanrıverdi’nin kendisini AKP’li sanıp birçok konu hakkında bilgi verdiğini söyledi.

Soylu aşağı inseydi onu dövecektim

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanlığı’na neden gittiğini ve Soylu’nun aşağı inmesi durumunda olacakları şöyle aktardı:

“Ben de oraya kadar gittim, Süleyman’ı görseydim dövecektim, Bakanlığın önüne çıksaydı ona vuracaktım yani, onun için gittim oraya. Bir yerde görürsem yine kendisine vuracağım, haberi olsun”

 

Ümit Özdağ’ın Ruhat Mengü ile söyleşisinden ilgili bölümler:

“TANRIVERDİ, ‘ASKERİ BİRLİKLERİ ELE GEÇİRMEKLE İLGİLİ ÇALIŞMAMIZ VAR’ DEDİ”

“SADAT’la ilgili bir şey anlatacağım: Ankara’dan İstanbul’a gitmek üzere VIP’te oturuyorum, otobüse çağrıldık, otobüs kalktı, yanımda koruma polisi arkadaşla dururken Adnan Tanrıverdi geldi, “Merhaba” dedim, o da ‘Merhaba’ dedi, sonra ben ona ‘Siz Özel Harp’teyken orada ‘isyan bastırma’ ile ilgili bir bölüm vardı, o bölümün başındaydınız, 15 Temmuz gecesi askeri birliklerin önüne çekilen otobüs, kamyon vs’yi siz mi organize ettiniz?’ dedim. Gülümsedi, kabul ederek başını salladı, sonra sohbet devam etti ve ‘Aslında askeri birlikleri ele geçirmekle ilgili daha önceden sivil insanlarla bir çalışmamız da vardı, bunu haber almışlar ve askeri birliklerin siviller tarafından ele geçirilmesini engellemeye yönelik bazı eğitimler yapılmış’ dedi, ben de ‘Allah Allah çok ilginç’ dedim, sonra ‘Çalışmalar devam ediyor mu’ diye sordum, ‘Ediyor’ dedi, ‘Silahlı çalışmalar var mı acaba bunun içinde’ dedim, ‘Zırhlı birliklerin durdurulmasıyla ilgili çalışmalar var’ dedi, bazı şeyler anlattı bunları şu aşamada paylaşmak istemiyorum, uçakta ben 1-A’ya oturdum, o 1-F’ye oturdu, yerinden kalktı ve bana kartvizitini verdi “Cumhurbaşkanı Askeri Başdanışmanı” yazıyor. O yerine oturduktan sonra ben de ayıp olmasın diye kalktım kendi kartımı ona verdim, karta baktı ve elini alnına götürerek ‘Aaa Ümit Özdağ’ diye bağırdı.

– Sizi AKP’li sanarak yanlışlıkla söylemiş anlattıklarını…

Evet, beni bir AK Parti milletvekili zannederek bu kadar açık konuşmuş. Bu konuşmaları inkar ederse koruma polisi şahittir.

Yani 15 Temmuz öncesinde eğitimler yaptıklarını ve 15 Temmuz’da da aktif görev aldıklarını mı söylüyor?

Birliklerin önüne belediye kamyonlarının çekilmesini kendisi düzenlemiş ve öncesinde de birliklerin ele geçirilmesiyle ilgili siviller tarafından çalışmalar yapıldığını söyledi.

 

kaynak: sözcü

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.