DOLAR 13,44820.05%
EURO 15,38410.23%
STERLIN 18,40040.23%
ALTIN 785,47-0,06
BIST %
BITCOIN 570789-1,59%
Ankara

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06 50

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ankara Ve İzmir Barosu’ndan İmam Mustafa Demirkan Hakkında Suç Duyurusu

Ankara Ve İzmir Barosu’ndan İmam Mustafa Demirkan Hakkında Suç Duyurusu

ABONE OL
31 Mayıs 2021 13:38
Ankara Ve İzmir Barosu’ndan İmam Mustafa Demirkan Hakkında Suç Duyurusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Barosu ve İzmir Barosu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e atfen “Zalim ve kafir” diyen imam Mustafa Demirkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara Barosu’ndan yapılan açıklamada, “28.05.2021 günü Ayasofya Camiinde yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına alenen hakaret eden Mustafa Demirkan hakkında hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak kamu davası açılması için Baromuzca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur” şeklinde ifade edildi.

İzmir Barosu’nun açıklamasında da “Törene katılan çocuklara 430 Sayılı Öğretim Birliği Yasası (Tevhidi Tedrisat Kanunu) çiğnenmek suretiyle uygulamaya konulan Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında hafızlık icazeti verilmiş, yine 2596 Sayılı Kanuna aykırı olarak, ruhani kıyafetler giydirilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı olarak gerçekleştirilen bu törende, Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski imam hatibi Mustafa Demirkan isimli zat, kimden alındığı belli olmayan bir yetkiyle yaptığı konuşmasında doğrudan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmiş ve bu hakaretler kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından kendilerine emanet edilen koltukları işgal eden şahıslar tarafından sessizce dinlenilmiştir” denildi.

Ne Olmuştu?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı ve Ayasofya’da gerçekleşen programda imam Mustafa Demirkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyup, “zalim ve kafir” ifadelerini kullanmıştı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.