DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
STERLIN 18,27130.23%
ALTIN 792,100,29
BIST %
BITCOIN 4802730,04%
Ankara
-2°

HAFİF KAR YAĞIŞLI

15 50

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Altun: AB’den yaptırım beklemiyoruz

Altun: AB’den yaptırım beklemiyoruz

ABONE OL
26 Eylül 2020 09:55
Altun: AB’den yaptırım beklemiyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CNN Türk televizyonuna konuk olan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Avrupa Birliği’nin (AB) Doğu Akdeniz’deki tutumunu ilişkin açıklama yapan Altun, “Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu tavrı net. Türkiye’ye yönelik zaman zaman olumsuz yaklaşımlar söz konusu olabiliyor. Avrupa’nın her şeyden önce güvenliği Türkiye’den başlar. Güçlü bir Avrupa Türkiye ilişkileri Avrupa ülkeleri bakımından da bir kazanımdır. Türkiye’nin kazandığı konum ve kabiliyetler itibariyle Avrupa için bir şanstır. Avrupa’nın bunu görüp değerlendirmesi gerekir” dedi.

“AB’den Türkiye’ye yönelik yaptırım olur mu?” sorusuna yanıt veren Altun, “AB yaptırımlarını beklemiyoruz. Böyle bir adım uluslararası ilişkiler tarihinde en irrasyonel adım olur” ifadesini kullandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yeni kurulan Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi’nin önemini de vurguladı. Türkiye’nin bölgesel bir güç haline gelmesinden rahatsızlık duyanlar olduğuna dikkat çeken Altun, yeni yapının, kara propagandaya karşı faaliyet yürütmek için konumlandırıldığını söyledi.

Altun, Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi’nin faaliyetlerine ilişkin şunları anlattı: “2002 sonrasında yaşadığı dönüşüm Türkiye’yi yeni bir lige taşıdı. Atılan adımlar da bir dizi rahatsızlıkla karşı karşıya kaldı. Engelleri üretmeye çalışanlar bu setleri çekmeye çalışanlar darbe terör eylemleri olumsuz hadiseye zemin hazırlayanlar ortadan kalkmış değil. Stratejik İletişim Kriz Yönetimi Dairesi bu fonksiyonu uluslararası alanda Türkiye’ye karşı yürütülen kara propaganda savaşına karşı faaliyet yürütmek için konumlandırılmıştır. Bu demokrasimizi güçlendirecek bir adımdır bir yapıdır.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.