DOLAR 13,57211.9%
EURO 15,43402.26%
STERLIN 18,13632.44%
ALTIN 765,450,56
BIST 1.880,061,22%
BITCOIN 772042-0,93%
Ankara

AÇIK

02 00

YATSI'YA KALAN SÜRE

AKP’li Şentürk’ten TÜGVA açıklaması: “Rahatsızlık vermeye devam edeceğiz”
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • AKP’li Şentürk’ten TÜGVA açıklaması: “Rahatsızlık vermeye devam edeceğiz”

AKP’li Şentürk’ten TÜGVA açıklaması: “Rahatsızlık vermeye devam edeceğiz”

ABONE OL
20 Ekim 2021 20:05
AKP’li Şentürk’ten TÜGVA açıklaması: “Rahatsızlık vermeye devam edeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Genel Kurulu’nda HDP, TÜGVA’nın; CHP ise bütçeden yardım alan vakıfların araştırılması için önerge verdi. AKP İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, “Rahatsızlık millî ve manevi değerlere sahip gençlik yetiştirmeye çalışanlardan rahatsızlık ama kusura bakmayın rahatsızlık vermeye devam edeceğiz” dedi.

AKP grubu adına konuşan İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk :

“Hepinizin bildiği gibi, adına kısaca yönetişim dediğimiz, kamu karar ve hizmetlerinin sivil toplum örgütleriyle beraber tüm taraflarca verilmesi ve uygulanmasına dayalı modern yönetim yaklaşımı özellikle kültürel, sosyal ve eğitsel faaliyetlerin sivil toplum örgütleri eliyle görülmesini teşvik etmektedir. Bu anlayış çerçevesinde de merkezi kamuda olsun, belediyelerde olsun birçok faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Bunlar bir tanesi de Sayın İmamoğlu’nun Başkanı olduğu dönemde Beylikdüzü’nde yapılmıştır, 5 bin küsur metrekarelik bir alanda dernekler yerleşkesi yapılmış ve bu yerleşke derneklere tahsis edilmiştir, gayet hukukidir, normaldir, itirazımız yok. Burası, Çağdaş Yaşamı Desteleme Derneği’ne tahsisat yapılmıştır, Atatürkçü Düşünce Derneği’ne tahsisat yapılmış, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği’ne tahsisat yapılmış, yapılsın itirazımız yok; ama kimi belediyelerimiz tarafından TÜGVA gibi millî ve manevi değerlere sahip gençlik yetiştirmekten başka arzusu olmayan STK’lere tahsisat yapılınca kıyamet koparmak…Bunu anlamak mümkün değil.”

“Goebbels mantığıyla yürütülen kampanyalara şahit olmaktayız”

“Son zamanlarda ne yazık ki bir yalan rüzgârı sürekli kullanılıyor, faşist Goebbels’in günümüzdeki gölgesi hâlen varlığını sürdürüyor, bir iddianın yalan olduğu ortaya çıkarıldığında bir başka yalanla bu fiyasko örtülmeye çalışılıyor. İşte, TÜGVA ve benzeri vakıflarla ilgili son dönemde tam bir Goebbels mantığıyla yürütülen kampanyalara şahit olmaktayız. TÜGVA Başkanı bir açıklama yapıyor masumane bir biçimde, açıklamasında diyor ki: ‘Bazı belgeler kurumumuzdan alınmış, içine masa başında yalan ve kurmaca belgeler eklenerek… Bu belgelerle yıpratılmak isteniyoruz.’ Buradaki ‘yalan’ ve ‘kurmaca’ ifadeleri siliniyor. ‘Sızdırıldığını itiraf etti’ gibi bir yalan ve bir çarpıtma… Allah aşkına bu nasıl pejmürde bir yaklaşımdır, bu nasıl bir mantıktır.

Buradaki rahatsızlığın nereden olduğu belli. Rahatsızlık PKK’nın arka bahçesini temizleyen kayyumlardan rahatsızlık; rahatsızlık millî ve manevi değerlere sahip gençlik yetiştirmeye çalışanlardan rahatsızlık ama kusura bakmayın rahatsızlık vermeye devam edeceğiz.”

Kaynak: t24

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.