DOLAR 17,9449 0.15%
EURO 18,2766 0.08%
ALTIN 1.022,770,10
BITCOIN 431212-0,74%
Ankara
28°

AÇIK

AKP’li  Özhaseki : “Asgari Ücrette Ciddi Bir Artış Bekliyorum”

AKP’li Özhaseki : “Asgari Ücrette Ciddi Bir Artış Bekliyorum”

ABONE OL
1 Kasım 2021 20:53
AKP’li  Özhaseki : “Asgari Ücrette Ciddi Bir Artış Bekliyorum”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, açlık sınırının altında kalan asgari ücrette ciddi bir artış yapılmasını beklediğini söyledi.

 

AKP ‘li Özhaseki, dün TV 100’de  Pazar Siyaseti adlı programda Pınar Işık Ardor’un gündemle ilgili sorularını cevapladı.

Kayseri Organize Sanayi Başkanı’nın açıklamaları üzerinden insanların asgari ücretle çalışacakları işlere yönelmediğini ifade eden Özhaseki, “Demek ki asgari ücret vatandaşın o işlere yönelmesini sağlamıyor. O zaman biraz artış gerekiyor” diye konuştu.

Asgari ücrette ciddi bir artış olmasını beklediğini söyleyen Özhaseki, :

“Basit bir örnek: Kayseri Organize Sanayi Başkanı’nın geçenlerde bir ifadesi vardı: ‘Eğer asgari ücretten işe başlayacak birisi varsa ileride de maaşları artacaktır. 5 bin kişiye 10 bin kişiye iş var. Kapı açık. Sadece eli tornavida tutsun yeter’ diyor. Demek ki asgari ücret vatandaşın o işlere yönelmesini sağlamıyor. O zaman biraz artış gerekiyor. Şimdi ben ciddi bir artış olacağını zannediyorum. Bunun yanı sıra insanların beklentisi olan her ne varsa, EYT de dahil olmak üzere, o anki ekonomi şartlarını göz önünde bulundurarak bu konuda da birtakım çalışmalar yapılıp ilgili kurullara sonra da Sayın Cumhurbaşkanı’na arz edilir.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.