DOLAR 13,4603-0.36%
EURO 15,2429-0.46%
STERLIN 18,1359-0.53%
ALTIN 796,92-0,42
BIST %
BITCOIN 4845302,17%
Ankara
-5°

KAPALI

13 21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

AKP’li başkanın şoförü: “CHP’li başkanı vurmam için talimat aldım”

AKP’li başkanın şoförü: “CHP’li başkanı vurmam için talimat aldım”

ABONE OL
17 Kasım 2021 16:23
AKP’li başkanın şoförü: “CHP’li başkanı vurmam için talimat aldım”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseri’de Akkışla Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Ayhan Arslan’ın eski makam şoförü Hacı Bayram Arslan, sosyal medya hesabından çarpıcı iddialarda bulundu. Hacı Bayram Arslan, AKP’li Belediye Başkanının, bir depoda Atatürk fotoğraflarının ve çeşitli belgelerin yerlerde olduğu haberini alan CHP ilçe başkanı Mehmet Arslan’ın depoya gitmesi halinde vurma emrini verdiğini iddia etti.

Sözcü’den Müslim Evci’nin haberine göre AKP’li başkanın eski makam şoförü Hacı Bayram Arslan konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Akkışlalılar

Ayhan Arslan denilen şahıs CHP İlçe Başkanı Mehmet Arslan’a benim kendi hesabımdan kendi elleriyle yorum yapıp, paylaşmıştır. Ve bunu korktuğu için benim adımı kullanması beni de başkanla kötü etmek için yapmıştır.

2. Bir husus Gömürgen depoda Atatürk’ün fotoğraf ve bütün evraklarının yerlerde olmasını duyan CHP İlçe Başkanı depoya geldiği haberini alan Belediye Başkanı Ayhan Arslan. Beni, Cemal Aldemir ve Fatih Ballı görevlendirip orayı ortadan kaldırmam için talimat verdi. Eğer Mehmet Arslan oraya gelirse onu vurmam emrini verdi bana. Bizzat savcılığa da verilecek bunun kayıtları da mevcut. Akşam da ses kayıtlarını dinleteceğim sizlere.”

AKP’li başkanın şoförü: CHP’li başkanı vurmam için talimat aldım

Makam şoförünün iddialarının ardından sosyal medya hesabında açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Mehmet Arslan ise şu ifadeleri kullandı:

“Akkışla‘da ilginç olaylar yaşıyorum. Gömürgen Mahallemizdeki kütüphanemiz belediye personeli tarafından boşaltıldığı Atatürk resimlerinin ve bayrağımızın yırtılıp yerlere atıldığı haberini aldım. Bunun üzerine ilçe binamızdan Salim Uğur hocamla bu iğrenç hadiseyi resimlemek için Gömürgen’e gittim. Mevcut AKP’li belediye başkanı şoförüne beni vurması için talimat veriyor. Aradan zaman geçiyor şoför işten ve çıkıyor ve başkanın yaptığı her pisliği yolsuzluğu sosyal medya 20:30’da açıklayacağını paylaşıyor ama susturuldu. Her şey ortaya çıkıyor az kaldı.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.