DOLAR 13,4703-0.34%
EURO 15,2570-0.4%
STERLIN 18,1678-0.41%
ALTIN 797,59-0,35
BIST %
BITCOIN 4912252,59%
Ankara
-5°

KAPALI

13 21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

AKP’li başkan Atatürkçü Düşünce Derneği’ne üye oldu

AKP’li başkan Atatürkçü Düşünce Derneği’ne üye oldu

ABONE OL
5 Kasım 2021 22:40
AKP’li başkan Atatürkçü Düşünce Derneği’ne üye oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan ve eşi Filiz Pehlivan, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin düzenlediği kahvaltıya katıldı. Atatürk’ü ‘toplumu birleştiren ortak değer’ olarak tanımlayan AKP’li Pehlivan ve eşi, Atatürkçü Düşünce Derneği’ne üye oldu. 

Atatürkçü Düşünce Derneği Menemen Şubesi, Ramo Mandıra Tesisleri’nde birlik, beraberlik ve dayanışma kahvaltısı düzenledi. Etkinliğe, dernek yönetici ve üyelerinin yanı sıra Menemen Belediye Başkan Vekili AKP’li Aydın Pehlivan ve eşi Filiz Pehlivan, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensupları da katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kahvaltıya katılanlara hitap eden Atatürkçü Düşünce Derneği Menemen Şube Başkanı Elif Orhan, “Cumhuriyet’imizin kurucusu ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, devrimleri, ilkeleri, hedefleriyle bizlere önderlik etmeye, bizim pusulamız olmaya devam ediyor. İnsanlık var oldukça da devam edecektir. Çünkü insan onurunun ve bütün mazlum ulusların O’nun düşüncelerine ihtiyacı vardır. Atatürkçülük, kısaca ulusal bağımsızlık ve ulusal onur demektir. 10 Kasımların matem günü olmadığı, mücadele günü olduğunu unutmayacağız. Yaşasın Atatürk ilke ve devrimleri. Yaşasın tam bağımsız, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

Programda konuşan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan ise, “83 yıl önce sonsuzluğa uğurladığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çağlar ötesini aydınlatan fikirleri ve yaptıklarıyla gelecekte de bütün mazlum uluslara kurtuluş ışığı olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalabilmesi adına ‘geleceğimiz’ olarak gördüğümüz gençlerimizi onun düşünceleriyle donatmak hepimizin ortak görevidir.  Düşüncemiz, dilimiz, dinimiz, ırkımız, bu anlamda siyasi görüşlerimiz ne olursa olsun bizleri birleştiren kişiler, kuruluşlar vardır. Atatürk de bunların başında geliyor. Atatürk kimsenin tekelinde değildir, hepimizin Atatürk’üdür. Rabbim bu güzel birliğimizi, beraberliğimizi asla bozmasın. Türk milletinin gönlünde ölümsüzleşen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Yüce Önder Atatürk’ü, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Yaşasın Cumhuriyet. Ne Mutlu Türküm diyene” diye konuştu.

Kaynak:Cumhuriyet

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.