DOLAR 16,3654 0.06%
EURO 17,5792 0.03%
ALTIN 974,000,17
BITCOIN 480510-0,76%
Ankara
24°

AÇIK

AKP MYK Üyesi Korkmaz Karaca, Sedat Peker’in SBK İddiasını Kabul Etti: Yanlış Yapmışım, Keşke Parasını Ödeseymişim
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • AKP MYK Üyesi Korkmaz Karaca, Sedat Peker’in SBK İddiasını Kabul Etti: Yanlış Yapmışım, Keşke Parasını Ödeseymişim

AKP MYK Üyesi Korkmaz Karaca, Sedat Peker’in SBK İddiasını Kabul Etti: Yanlış Yapmışım, Keşke Parasını Ödeseymişim

ABONE OL
25 Haziran 2021 08:22
AKP MYK Üyesi Korkmaz Karaca, Sedat Peker’in SBK İddiasını Kabul Etti: Yanlış Yapmışım, Keşke Parasını Ödeseymişim
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, köşe yazısında Sedat Peker’in gündeme getirdiği Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikalar Kurulu Üyesi, AKP MKYK Üyesi, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca’dan bahsetti. Korkmaz Karaca’nın Sedat Peker’in “Sezgin Baran Korkmaz’ın aracını kullandığı” iddiasına yönelik açıklamasını aktardı. Öztürk’ün anlattığına göre Karaca, iddiayı kabul edip “Israrla para ödetmedi. Yaklaşık 3 ay kadar aracı kullandım. Yanlış yapmışım. Keşke parasını ödeseymişim” dedi.

Karaca, Öztürk’e şu açıklamalarda bulundu:

“Yine yardım yapsa, yine teşekkür ederim”
Ben Ardahanlı, Sezgin Baran Korkmaz da Kars’ın Digor İlçesi’nden. Yani hemşehriyiz. Kendisini eğitime yaptığı destek ve yardımlarla tanıdım. 2019 yılının ocak ayında Ardahan Valiliğine gönderdiği yardımlar nedeniyle video çekip teşekkür ettim. Öğrenciler de ‘Biz okuyacağız, meslek sahibi olacağız’ diyordu. Yine yardım yapsa, yine teşekkür ederim.

“Açıklanamayacak hiçbir ilişkim yok”
Hayatın içinde olan insanım. Dokunulmazlığa, hukuki zırha sahip değilim. Açıklanamayacak hiçbir ilişkim yok. Bir Audi A-6, bir Passat marka otomobilim var. Bunları kendim aldım. Audi’yi Ankara’da kullanıyorum. 2018 yılının ekim ayından bu yana Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesiyim. Devletten maaş, hak ediş almıyorum, otomobilini kullanmıyorum. Hiçbir bankadan kredi kullanmadım.

“İnsan bir arkadaşının otomobilini kullanmaz mı?”
Passat otomobilimi hasarlı olduğu için tamire verdim. Baran Korkmaz’ın araç kiralama şirketinden araç kiralamak istedim. Ancak, ısrarla para ödetmedi. Yaklaşık 3 ay kadar aracı kullandım. Yanlış yapmışım. Keşke parasını ödeseymişim. Ama insan bir arkadaşının otomobilini kullanamaz mı? Kendi otomobilimin tamiri bitince de bıraktım.

“Oteline gitmedim ama gidebilirdim de”
SBK Holding’e belki 50 defa gitmişimdir. Bana gelen hemşehrilerimiz genelde Baran Korkmaz’ı da tanıyordu. Oteline defalarca davet etti ama gitmedim. Uçağına binmedim. Ama gidebilirdim de. Bugüne kadar gittiğim otellerin faturalarının tamamı bende duruyor. SBK Holding’in hiçbir şirketinde yönetimde görev almadım. Doğum günüm nedeniyle Baran Korkmaz’ın videosu konuluyor. Baran’a gelinceye kadar kimlerin mesajları var. (Ünlü bazı siyasetçilerin de doğum günü video mesajlarını da bilgi olarak gönderdi.) Bunlar normal şeyler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.