DOLAR 17,0166 0.23%
EURO 17,5220 -0.01%
ALTIN 968,020,56
BITCOIN 3454210,91%
Ankara
25°

AÇIK

AK Parti’den Yaşar Şahin açıklaması: Orada küfür yok, başkana cezası neyse veririz
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • AK Parti’den Yaşar Şahin açıklaması: Orada küfür yok, başkana cezası neyse veririz

AK Parti’den Yaşar Şahin açıklaması: Orada küfür yok, başkana cezası neyse veririz

ABONE OL
13 Kasım 2021 12:53
AK Parti’den Yaşar Şahin açıklaması: Orada küfür yok, başkana cezası neyse veririz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2019’da yaşanan ve önceki gün ortaya çıkan görüntülere göre, AKP’li Ordu Gürgentepe İlçe Belediye Başkanı Yaşar Şahin ile şehit yengesi ve belediyenin temizlik işçisi Sevinç Karaca arasında “sendika” kaynaklı bir tartışma yaşanıyor.

AK Parti, Ordu Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin hakkında makamında şehit yakını ve belediye işçisi Sevinç Karaca’ya hakaret etttiğinin ortaya çıkmasının ardından disiplin soruşturması başlattı. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Cezası neyse veririz” dedi.

2019’da yaşanan ve önceki gün ortaya çıkan görüntülere göre, AKP’li Ordu Gürgentepe İlçe Belediye Başkanı Yaşar Şahin ile şehit yengesi ve belediyenin temizlik işçisi Sevinç Karaca arasında “sendika” kaynaklı bir tartışma yaşanıyor. İkili bir süre tartıştıktan sonra Karaca’nın “yalan konuşuyorsunuz” sözleri üzerine Şahin, “Terbiyesizlik etme. Bana yalancı diyecek alçaklık burada bulunmadı. Çık dışarı, çık” diye bağırıyor ve odadan çıkartıyor. Olayın kamuoyuna yansıması üzerine AKP, Şahin hakkında disiplin soruşturması başlattı.

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, başkanın küfür etmediğini kaydederek davranışından ötürü gerekli disiplin işleminini başlatıldığını söyledi. Özhaseki, “Cezası neyse veririz” dedi.

Söz konusu görüntüler ile şehit yakınına küfür eden İYİ Partili Lütfü Türkkan olayının karşılaştırılmasını isteyen Özhaseki, şunları söyledi:

“Orada küfür yok. İkisi birbiriyle ölçülmez, asla birbirine emsal teşkil edecek olay değil. Birinde direkt şehide sinkaf etme var. Kendilerine bahane bulmasınlar. Bu, milletvekilinin ahlaksızlığını, küfürünü hafifletmez. Yani o milletvekilini kurtarmaz bu iş.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.