DOLAR 17,9526 0.19%
EURO 18,2902 0.22%
ALTIN 1.030,560,76
BITCOIN 4305823,67%
Ankara
28°

AÇIK

AK Parti’den Seçim Anketi Açıklaması

AK Parti’den Seçim Anketi Açıklaması

ABONE OL
2 Temmuz 2021 16:02
AK Parti’den Seçim Anketi Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, tüm kamuoyu anketlerinde AK Parti’nin açık arayla birinci parti olduğunu belirterek, “Kendisini iktidara namzet görenlerin geride nal topladıkları açıktır, ortadadır.” dedi.

Denizli programı kapsamında Pamukkale ilçesindeki Çamlık Ofis’te gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “İstiyorlarsa kendi anketlerini de kendileri açıklasınlar. Dolayısıyla bizim milletle olan irtibatımızı arttırarak bu süreçte devam edeceğiz. Sürekli halkın içindeyiz” dedi.

‘AK Parti küçülüyor’ eleştirilerine karşılık Kurtulmuş, “‘AK Parti küçülüyor’ falan diyenlere de şunu bir kez daha hatırlatmak isterim; hangi kamuoyu anketini getirirseniz getirin, bütün kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara birinci partidir. Bu anlamda da kendisini iktidara namzet görenlerin nal topladıkları, geriden geldikleri açıktır, ortadadır. İstiyorlarsa kendi anketlerini de kendileri açıklasın.” dedi.

Muhalefetin yalan ve tehdit siyasetine devam ettiğini, bunun ülkeye zarar verdiğini iddia eden Kurtulmuş, şu görüşleri paylaştı:

“‘Katarlı öğrenciler ellerini kollarını sallayarak tıp fakültesine girecek’ yalanını söyleyen bir ana muhalefet partisi genel başkanı var. Bizim siyasetteki büyük zaafımız, karşımızdaki rakibimizin halidir. Eğer Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bunu bilmeyerek söylediyse özür dilemek bu kadar mı zor bir iştir? Üzerinden bir hafta geçmiştir. ‘Ey millet, kusura bakmayın, bu askeri tıp alanında bir iş birliği protokolüymüş, sadece Katar’la değil onlarca ülkeyle yapılmış anlaşmaymış. Bana yanlış bilgi verdiler. Özür dilerim’ dese vallahi söyleyecek sözümüz yok. Çok mu zordur özür dilemek. Özür dilemek gerçekten bu anlamda bir beklentidir. Ama maalesef o günleri hatırlayın. Haber sitesi özür diliyor ‘biz yanlış haber verdik’ diyor. Haber kaynağı yalanlamasına rağmen, aynı yalanı söylemeye devam ediyor. Türkiye siyasetinin en acı tablolarından birisi budur.”

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, bir gazetecinin Elmalı’daki istismar davasına ilişkin sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Kadına karşı şiddet, çocuğa karşı cinsel istismar, son derece hassas olunması gereken bir konudur. Bu iki konu yalnızca siyasetin değil bütün milletin konusudur. Bu insanlık meselesidir. Hiç kimse burada aksini savunmamalıdır. Bunların üzerinden de kimsenin siyaset yapmamasını salık veririz. Bunlar üzerinden siyaset olmaz. Son derece hassas bir konu. Bunu yaparken de kimse kendini savcı ya da hakim yerine koymamalıdır. Ben de Elmalı davası yeniden gündeme geldiğinde ilk sosyal medyadan tepkiyi gösterenlerdenim. Bu, vatandaş olarak göstereceğim bir tepkidir. Ama ben kendimi savcı yerine koyarsam o zaman adalet sistemi nerede kaldı. Ben kendimi hakim yerine koyarsam adalet sistemi nasıl işleyecek. Toplumsal duyarlılığı arttırmakla kendini savcı ya da hakim yerine koymak başka bir şeydir.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.