DOLAR 13,54580.24%
EURO 15,2857-0.15%
STERLIN 18,25810.12%
ALTIN 800,390,01
BIST %
BITCOIN 4942958,10%
Ankara
-6°

KAPALI

15 55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ahmet Nur Çebi’ye Hakemler Derneği’nden yanıt geldi

Ahmet Nur Çebi’ye Hakemler Derneği’nden yanıt geldi

ABONE OL
25 Şubat 2021 13:32
Ahmet Nur Çebi’ye Hakemler Derneği’nden yanıt geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ahmet Nur Çebi yabancı hakemlerle ilgili olarak yaptığı açıklamalarla bomba etkisi yaratmıştı. Çebi hakemler için şunları söyledi.

“Nasıl yabancı futbolcu transfer ediyorsak, hakem de transfer edilmeli. Özellikle derbi maçları için yapılmalı” ifadelerini kullandı.

Çebi’nin bomba etkisi yaratan bu açıklamalarına Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nden cevap geldi.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin yaptığı açıklama şu şekilde:

TÜM KAMUOYUNUN DİKKATİNE…

Futbol Kamuoyuna Duyuru.

Türkiye Liglerinde görev yapan Hakemlerimizin üstlendikleri görevler göz önüne alındığında hemen hemen haftanın her günü maçların oynandığı Pandemi sürecinde önceki yıllara göre işlerinin daha zor olduğu Futbol Kamuoyunun malumudur.

Önceki yıllarda Kulüp Başkanlarımız ve Teknik Direktörlerimiz tarafından zaman zaman dile getirilen yabancı hakem isteği bu defa Kulüpler Birliği Başkanımız Sn. Ahmet Nur Çebi tarafından dile getiriliyor olması camiamız adına üzüntü vericidir.

Bugün Avrupa Liglerine baktığımız zaman bir ülkenin dışında hiçbir örneği olmayan bu isteğin Türkiye Liglerinde hayata geçme olasılığının olamayacağını ve Türk Futbol Hakemleri olarak bunu kabul edemeyeceğimizi tüm Futbol paydaşları tarafından bilinmesini isteriz.

Futbol kamuoyunun anlayışı ve sağduyusu ile Ülke insanımızın her alanda olduğu gibi hakemlikte de en iyi başarıyı elde edeceğine inancımız tamdır.

TFFHGD olarak beklentimiz yeter ki genç hakemlerimize inanalım ve gerekli desteği vererek yanlarında olalım.

Ayrıca bir kulübümüzün kendilerince yanlı ve şüpheli yönetimi dolayısıyla hakemlerimiz hakkında Cumhuriyet Savcılığına “şike suçları kapsamında suç duyurusunda“ bulunulmasını kabul etmemekteyiz.

Hakemlerimiz maç yönetiminde insan olarak hatalı kararlar verebileceklerini kabul etmekle beraber, taraflı ve art niyetli kararlar vereceklerine hiçbir zaman İnanmamaktayız.

Saygılarımızla.

T.F.F.H.G.D. GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.